پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 3 تير 1397

کد خبر : 75495

 
استاندار در واکنش به مطلب منتشر شده علیه خود در فضای مجازی تأکید کرد

تخریب دولت به هر قیمت
تاریخ خبر : 1395-10-19
     
 
 
     
متن خبر :
■ الهی‌تبار: ‌سایت‌های زنجیره‌ای تخریب را کلید زده‌اند
  تنها یک هفته پس از آن که استاندار همدان نسبت به عده‌ای که آنها را تنگ‌نظر و بدخواه منافع مردم در استان می‌خواند گلایه کرد مطلبی در شبکه اجتماعی دست به دست شد که کانال روایتگر آن خبر از بازنگشتن مبلغ میلیاردی از باقیمانده حساب درآمدهای یارانه‌ها در دوران صدارت نیکبخت در استانداری همدان را می‌داد. 
ماجرای روی دست گرفته در این مطلب به حساب درآمد هدفمندی یارانه‌ها در استان باز می‌گشت که به ادعای خبر یاد شده باقی مانده آن به خزانه باز گردانده نشده است.
این ماجرا بار دیگر صدای استاندار همدان را درآورد؛ آنهم در جلسه شورای فرهنگ عمومی.
محمدناصر نیکخت خط و ربط انتشار اینگونه اخبار را با تاکتیکی دانست که به ادعای او قصدش تخریب دولت به هر شکل ممکن است و گوش شنوایی هم ندارند. تاکتیکی که به نظر می‌رسد در هفته‌ها و ماه‌های آینده همچنان نیکبخت را درگیر خود کند و رفته‌رفته تا انتخابات حجمش بیشتر نیز بشود.
 استاندار همدان گفت که تصمیم این است که تعدادی از افراد دولت را تخریب کنند اما نه همه؛ گوش شنوایی هم ندارند حتی اگر ما و شما بگويیم.
نیکبخت با بيان اينكه در بحث يارانه‌ها تخلفي از سوي من رخ نداده تأکید کرد:‌ متأسفانه عده‌اي در صدد تخريب دولت هستند.
وی با طرح این سؤال که آیا این دولت در طول 3 سال و اندی که مسئوليت خدمتگزاری داشته یک باز کار خوب انجام نداده که در گفته‌ها و اندیشه‌ها و سایت‌های برخی از افراد آورده شود؟! گفت:‌ به لطف خدا مردم آگاهند و همواره در تصمیم‌گیری خود سعی کرده‌اند آنچه را که خود تشخیص می‌دهند باشد که باید گفت اعلام نظر مردم نیز همواره پای صندوق‌های رأی بوده و آنها به خوبی تصمیم می‌گیرند.
نیکبخت با بیان اینکه برجام ماندگار است و هم آثار آن را اکنون می‌بینیم، افزود: به قول شما فتح الفتوح نه! اما رهانیده شدن و رسیدن به ساحل آرامش به خاطر برجام بوده است.
 تکمیل راه‌آهن تهران به همدان در سایه برجام بود 
وی با بیان اینکه کار راه‌آهن همدان 13 سال باقی مانده بود که یکی از دلایل را مشکل نبود ریل می‌دانستند، گفت: اکنون زیرساخت‌ها فراهم شده و راه‌آهن آماده ریل‌گذاری است، اصرار داریم که تا پایان سال قطار به همدان برسد به دلیل اینکه در سایه برجام توانستیم ریل وارد کنیم.
 به ما دروغ بسته‌اند 
نیکبخت بیان کرد: یکی، دو روز اخیر بود که به من اطلاع دادند در فضای مجازی متنی منتشر شده که در آن آمده است از دولت متشکریم که مثلاً استاندار زمانی معاون بوده و با مدیر سابق کار و امور اجتماعی، حسابی برای یارانه‌ها باز کرده‌اند که 2 میلیارد تومان از این 7 میلیارد تومان هزینه شد و اما 5 میلیارد هزینه نشده و بعد می‌نویسند تخلف و... رخ داده است.
وی ادامه داد: در این متن نوشته شده که 2 میلیارد تومان هزینه شده و 5 میلیارد تومان به حساب خزانه برنگشته است و حتی سود هم نداده‌اند، بعد هم می‌گویند این هم عملکرد دولت! آقای اقلامی نیز به سرنوشت آقای خورشیدی دچار شد!
استاندار همدان با بیان اینکه در این مطلب چند دروغ بسته شده است، تصریح کرد: اولاً اینکه آقای خوشیدی آن زمان که یکماه پیش از همدان رفتم مدیر بانک ملی بود و در بانک نیز مشکلی ایجاد نشد و بعد از اینکه من رفتم گویا به بانک کارآفرینی می‌رود و بانک نیز ظالمانه برخورد کرد.
 پول یارانه را به خزانه بازگرداندیم 
وی با بیان اینکه پولی که به حساب بانک رفته بود برای یارانه‌ها بود و پرداخت کردیم، گفت: بعد از ما استاندار وقت آقای پیریایی و آزاد از همین حساب پرداخت‌هایی داشتند و هنگامی که من برگشتم دیدم پول توی حساب است که گفتم که این چیست و چرا برگشت نداده‌ایم که مدیرکل دارایی (محمودی) مخالفت کرد که برگشت نشود تا بانک سود بدهد که با دیوان محاسبات صحبت شد و گفت که نه سود ندارد.
نیکبخت با بیان اینکه من اصرار کردم به هر شکل باید پول برگردد و به حساب خزانه برود که این کار انجام شد، افزود:‌ دلیل باز شدن حساب نیز این بود که حساب در همدان تنها باز نشد و متعلق به همه کشور بود که معاون وقت وزیر کار به استانداری‌ها اعلام کرد با امضای یکی از معاونان و مدیرکل کار حساب باز شود که استاندار وقت معرفی کرد و حساب نیز باز شد.
وی با بیان اینکه این حساب چک نداشت چرا که حساب شخصی نبود و فقط با نامه مشترک کار انجام می‌شد، گفت: این اقدام ربطی به این دولت ندارد، اما قبل از این دولت نیز همه چیز به درستی انجام می‌شد و حالا اینکه اشکال بانکی داشت دیگر ما نبودیم؛ اما به امضای پیریایی و آزاد به اسم بازکنندگان قبلی این حساب با نامه این آقایان پرداخت‌ها انجام می‌شد.
استاندار همدان خطاب به معاون سیاسی‌اش افزود: اگر شما سایتی و کسی مورد نظرتان است که در تخریب دولت تصمیم می‌گیرد و تصمیم می‌سازد که البته می‌دانید از ابتدای کار دولت همه چیز را بررسی کنید و اگر دیدید یک مورد در رابطه با عملکرد دولت مثبت گفته شد انتظار داشته باشید در این موضوع هم انصاف داشته باشد.
وی با بیان اینکه تصمیم این است که علیه این دولت کار شود، افزود:‌ به نظر من احتیاجی نیست که نگران باشیم؛ چراکه مردم جواب می‌دهند.
نیکبخت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رونمایی از حقوق شهروندی طی هفته‌های اخیر خاطرنشان کرد:‌ دلیل اینکه انقلاب اسلامی رخ داد این بود که مردم احساس کردند کسی به حقوق آنها توجه نمی‌شود و به پا خواستند تا احقاق حقوق کنند و این یعنی حقوق شهروندی.وی با بیان اینکه تأکید دستیار رئیس‌جمهور در امور شهروندی در این جلسه این بود که هر استانی در یکی از موارد حقوق شهروندی الگوسازی کند، خواستار توجه به این موضوع در استان شد.
بنا بر گزارش فارس نیکبخت با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ملایر، افزود:‌ اقدام ارزشمند و قابل تقدیری است که امیدواریم با همکاری صداوسیما در سطح ملی نیز برنامه‌های این هفته منعکس شود؛ چراکه می‌خواهیم از این طریق استان همدان شناسانده شود که متأسفانه هنوز همدان مقصد گردشگری نیست و مسیر گردشگری است.
 سایت‌های زنجیره‌ای شروع به تخریب کرده‌اند
در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان هم با اشاره به ابلاغ منشور حقوق شهروندی از سوی دولت گفت: این منشور 22 بخش و 20 ماده دارد که بخش‌های آن شامل حق حیات، کرامت، برابری انسان‌ها، حق آزادی و امنیت، حق تعیین سرنوشت از راه انتخابات، حق حریم خصوصی، حق دسترسی به اطلاعات، تشکل و راهپیمایی، حق اقتصاد شفاف رقابتی، آزادی اندیشه و... است.
وی با بیان اینکه برای هماهنگی، پیگیری و اجرای مناسب تعهدات در این منشور یک دستیار ویژه برای رئیس‌جمهور تعیین شده است، ادامه داد: انتشار منشور حقوق شهروندی رئیس‌جمهور یک دعوت عام محسوب می‌شود و این امر مهم برگرفته از ارزش‌هاست.
وی در ادامه خطاب به کسانی ‌که قصد تخریب دولت را دارند اعلام کرد: پس چرا زمانی ‌که ارز 3 برابر شد و ارزش پول ایران کاهش یافت کسی مدعی نشد؟!
الهی‌تبار با بیان اینکه برخی سایت‌های زنجیره‌ای آغاز به تخریب دولت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در دولت قبل نرخ تورم 40 درصد با درآمد 800 میلیارد دلار بود این درحالیست که درآمد دولت تدبیروامید 25 میلیارد دلار بوده است.
وی تأکید کرد: باید نشاط و امید را در مردم زنده کنیم و نگذاریم نشاط سیاسی و اجتماعی از مردم گرفته شود.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.