پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

کد خبر : 82331

 
همایش بهورزان شهرستان فامنین برگزار شد
تاریخ خبر : 1396-06-16
     
   
     
متن خبر :

فامنین- نگار باغبان- خبرنگار همدان پیام- همایش بهورزان شهرستان فامنین باحضور معاونت بهداشت استان همدان،امام جمعه شهرستان فامنین و جمعی از مسئولین، کارشناسان و بهورزان این شهرستان در هتل ملت فامنین برگزار شد.
امام جمعه شهرستان فامنین در این همایش ضمن گرامیداشت روز بهورز گفت: بهورزان از دیدگاه علمی و معنوی در حوزه کاری خود ماننده هنرمندان انسان پرور هستند.
حجت الاسلام و المسلمین رضا مصباح با بیان این مطلب نظریه مارکس مولی را در مورد اسلام شناسی تشریح کرده و گفت: ما انسان ها اسلام را آنطور که هست نشناخته ایم و سردمداران را محکوم به تحجر می کنیم.مصباح پیرو این نظریه گفت: افرادی که دیگران را به تحجر متهم می کنند خود متحجرتر از دیگران هستند.
وی در ادامه گفت:ما باید به بطن اسلام راه پیدا کنیم آن را بشناسیم و به دیگران آموزه دهیم.امام جمعه فامنین با ارائه این نظریه بهورزان را در راستای انجام خدمات رسانی خود ،به خودورزی خود و در مرحله‌ دوم به دیگران ورزی اشاعه داد.مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین نیز در این همایش گفت:بعد از پیروزی انقلاب 40درصد مرگ و میرها در مقطع سنی کودکان زیر5سال اتفاق می افتاده است که در سال 63 اولین خانه بهداشت تاسیس شد که در آن جایگاه بهورز شاکله اصلی را به خود گرفت.
مهدی دیناری با بیان این مطلب گفت:با راه اندازی مرکز بهداشت 70نیروی بومی شهرستان فامنین شاخص و آمارهای پزشکی را بصورت مستمر بهبود بخشیدند که در این راستا 12شهریور سالروز تاسیس اولین خانه بهداشت را در نظام سلامت روز بهورز نامگذاری شد. مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نگاه مادی در خدمت رسانی را غیر قابل ارزش دانست وگفت:کشور ایران در زمینه پیشرفت علوم پزشکی و امکانات موجود مراکز بهداشتی نسبت به30سال گذشته پیشرفت قابل چشمگیری داشته است.
دیناری خاطر نشان کرد:در سال 57 یک نگاه جدید و دگرگونی نوین در جوامع بشری ایجاد شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.