پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 خرداد 1403

کد خبر : 134321

 
پرداخت نشدن ۲ ماه از مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش
تاریخ خبر : 1402-06-26
نویسنده : رحمت الله طاقتی احسن
     
 
 
     
متن خبر :


حق‌‌التدریس معلمان بازنشسته ما از بعد از عید به طور کامل باقی مانده و پرداخت نشده‌است و این مطالبه همکاران ما کاملا به جا بوده و ما نیز قول پیگیری مطالباتشان را تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید را داده‌ایم.

معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین درخصوص کمبود معلم در استان همدان اظهار کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، ۱۱ هزار دانش‌آموز مدارس دولتی و ۳۰۰ کلاس درس نسبت به سال تحصیلی گذشته افزایش پیدا کرده‌است.

رضا زارعی گفت:مجموع همکاران مشمول بازنشستگی ما در سال تحصیلی جدید ۲ هزار و ۵۶۰ نفر محاسبه شده، که ۱ هزار و ۳۸۰ نفر بازنشسته شده و  از این تعداد ۲۳۶ نفر جزء نیروهای موثر همانند مدیران، معلمان و معاونین ما هستند، که تعداد ۶۵۸ نفر از کارکنان، استمرار خدمت دارند.

زارعی بیان کرد: طبق محاسبات ما و با توجه به اینکه با کمبود شدید معلم در استان مواجه هستیم، در همین خصوص در هفته نیازمند ۶۱ هزار ساعت، حق التدریس هستیم، که لازم است توسط نیروهای بازنشسته سال گذشته و  همچنین شاغلین جبران شود.

زارعی با بیان ریزش سهمیه استان همدان در آزمون استخدامی کشوری عنوان کرد: متاسفانه ما در این زمینه نیز ریزش سهمیه‌ای داریم زیرا داوطلبان به حد نصاب نمره نرسیده‌اند و سهمیه ما حدودا تعداد ۱ هزار و ۵۰ نفر هستند که در بدنه آموزش و پرورش استان، جذب این اداره، خواهند شد، البته فرآیند ارزیابی تکمیلی تعدادی از دبیران و هنرآموزان تا ۲۸ شهریور ماه ادامه خواهد داشت و طبق تصمیم‌گیری‌های مرکزی در تهران، اوایل مهر لیست افراد قبول شده را به ما خواهند داد و ما نیز از این نیروها به عنوان معلم و دبیر در مدارس استفاده خواهیم‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان همدان در زمینه ثبت سفارش و توزیع کتاب رتبه سوم را در کشور دارد و کلاس‌بندی‌های هر سه مقطع ما انجام شده و ۹۷ درصد ثبت‌نامی‌های ما صورت گرفته و لازم به ذکر است باقی مانده ثبت‌نامی ها نیز از دانش‌آموزان کاردانش و فنی‌حرفه‌ای و همچنین پایه دهمی‌هایی هستند که هنوز انتخاب رشته نکرده‌اند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.