1400-10-221400-11-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120804

 
تأکید مدیرکل راهداری همدان بر نقش آموزش در کاهش تصادفات جاده‌ای
تاریخ خبر : 1400-09-04
     
 
 
     
متن خبر :


 شهناز کرمی - خبرنگار همدان‌پیام :مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان بر نقش آموزش و فرهنگسازی در کاهش تصادفات جاده‌ای تأکید کرد.
صفر صادقی‌راد در نشست کمیسیون ایمنی استان با محوریت یادمان قربانیان سوانح رانندگی با اشاره به نقش آموزش و فرهنگسازی در کاهش تصادفات جاده‌ای بر نقش آموزش‌وپرورش و نیز صداوسیما در این زمینه تأکید کرد و گفت: استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای بهبود رفتارهای ترافیکی در استان بسیار ضروری است.
وی ادامه داد: آموزش از دوران کودکی بسیار تأثیرگذار است و در این زمینه نقش آموزش‌وپرورش در نهادینه کردن این موضوع امری ضروری است.
مدیرکل راهداری استان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های پلیس‌راه و راهداری موضوع تصادفات جاده‌ای است، تصریح کرد: تمامی اقدامات و برنامه‌ریزی‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان و پلیس‌راه باید موجب کاهش تلفات جاده‌ای شود.
این مسئول در ادامه افزایش ایمنی در جاده‌ها را از اولویت‌های این اداره‌کل عنوان و بیان کرد: تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام گرفته که اجرای 7 کیلومتر از حفظ میانی و 5 کیلومتر از روشنایی گردنه اسدآباد از جمله این اقدامات است.
صادقی‌راد، ایمن‌سازی مدارس، حاشیه راه‌ها، عابران‌پیاده، ادوات کشاورزی و راکبان موتورسیکلت‌ها را از دیگر اقدامات بیان کرد.
معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز در این نشست با تأکید بر رصد با دقت بر نحوه اجرایی شدن مصوبات کمیسیون ایمنی استان گفت: ضروری است برنامه کاهش تصادفات در استان تدوین و از تمامی ظرفیت‌ها برای آموزش و فرهنگسازی کاربران جاده‌ای استفاده شود.
فرهاد فرزانه، مسأله فرهنگ و آموزش را موضوع مهمی در کاهش تصادفات برشمرد و تأکید کرد: لازم است برنامه مدونی در این‌خصوص با دانشگاه‌ها اجرایی شود و اعتبارات آموزشی را به سمت برنامه‌های ترافیکی سوق داده و در این زمینه برنامه‌ای راهبردی داشته باشیم.
وی با تأکید بر نگاهی جامع بر مسأله آموزش یادآور شد: انجام کاری تیمی و نگاهی تیمی با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم ضرورت دارد.
این مسئول در ادامه با اشاره به وجود نقاط حادثه‌خیز در استان، بر آشکارسازی و رفع این نقاط تأکید و تصریح کرد: در این زمینه نیز لازم است جلساتی با فرمانداران شهرستان‌ها برگزار و اقدامات جدی در این زمینه انجام شود.
رئیس پلیس‌راه استان هم در این نشست با قدردانی از عملکرد راهداری در بحث ایمن‌سازی راه‌های استان و اقداماتی در این خصوص گفت: ارتقای ایمنی راه‌ها موضوع مهمی است و تمامی تلاش ما باید ارتقای ایمنی برای داشتن جاده‌ای ایمن باشد و باید برای رسیدن به این امر مهم از تمام توان استفاده شود.
 رضا عزیزی با انتقاد از اینکه متأسفانه مردم در اجرای نظم و مقررات بسیار ضعیف هستند، ادامه داد: عامل انسانی یکی از علت‌های اصلی تلفات جاده‌ای است و تجربه ثابت کرده است که در بحث تصادفات جاده‌ای باید خود مردم در درجه نخست مسئولیت‌پذیر بوده و قوانین و مقررات رانندگی و نکات ایمنی را رعایت کنند.
در این نشست سایر مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو کمیسیون ایمنی استان نیز به ارائه گزارش، شرح عملکرد و پیشنهادات خود درخصوص موضوع جلسه پرداختند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.