پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 5 ارديبهشت 1403

کد خبر : 115544

 
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر:

نقش رسانه در توسعه صنعت گردشگری انکارنشدنی است
تاریخ خبر : 1399-11-12
     
 
 
     
متن خبر :

 آغاز هجدهمین سال فعالیت روزنامه همدان‌پیام فرصتی فراهم کرد تا میزبان مدیرعامل و مدیر روابط امور بین‌الملل شرکت سیاحتی علیصدر در دفتر روزنامه‌ باشیم.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در این حضور با اشاره به نقش تأثیرگذار روزنامه همدان‌پیام بر انعکاس رویدادهای حوزه گردشگری گفت: رسانه‌ها با توجه به نوع کارکردی که دارند به حوزه‌های گردشگری و صنایع وابسته به آن می‌پردازند یا صفحات و بخش‌هایی از رسانه خود را به معرفی جاذبه‌های مختلف گردشگری محلی، ملی و جهانی اختصاص می‌دهند.
مهدی مجیدی عنوان کرد: انتشار اخبار و بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی و صفحات وب، حضور در شبکه‌های اجتماعی به جهت معرفی مناطق و اماکن گردشگری و برجسته‌سازی توانمندی‌ها و امکانات نقاط بکر و دیدنی تاریخی و جاذبه‌های امروزی یک نقطه جغرافیایی رونق گردشگری و به‌دنبال آن اشتغال در صنعتی پاک را به‌همراه دارد.
وی گفت: اگرچه این روزها حال مردم دنیا به‌دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در فعالیت‌های اقتصادی خوب نیست اما رسانه‌ای همچون همدان پیام با فعال نگه داشتن سرویس گردشگری نشان داد هدف و مسیر در این رسانه تحت‌تأثیر هیچ چالشی تغییر نمی‌کند و این نکته‌ای مثبت است.
مجیدی در ادامه گفت: گردشگری در کنار تجارت از دیرباز بهانه‌ای بود برای حضور مردمان دیگر کشورها در سرزمین‌های دور و نزدیک، همچنین دستمایه‌ای برای نوشتن سفرنامه‌ سیاحان و وسیله‌ای برای سرگرمی مردم در اوقات بیکاری بوده تا به‌سفررفته‌ها، حکایت‌هایی از سفرهای خود را بیان کنند.
وی همچنین عنوان کرد: با گذر زمان و رشد سریع فناوری انتقال مفاهیم و جنبه‌های مختلف سفر آسان‌تر شده و امروز با چند کلیک ساده می‌توان بدون حتی حرکت از محل خود به کمک دنیای دیجیتال و به‌صورت مجازی از یک محل دیدار کرد یا تجربیات شخصی خود را با دیگران به اشتراک گذاشت، اگرچه هنوز هیچ شیوه‌ای نمی‌تواند جایگزین کاملی برای انجام سفر و لذت‌های حاصل از آن شود.
وی همچنین گفت: جدی گرفتن مقوله گردشگری و تأثیرات اقتصادی که بر روی کسب‌‌وکار مردم یک منطقه دارد و به‌دنبال آن تأثیرات اجتماعی و فرهنگی می‌تواند برای ساکنین یک منطقه جغرافیایی که ظرفیت‌های گردشگری لازم را در این خصوص دارند ارزشمند باشند و فرصتی است که بایستی به‌خوبی از آن بهره برد و در کنار بهره‌برداری اقتصادی به چگونگی تأثیرگذاری فرهنگی، اجتماعی نیز در این حوزه اندیشید.
بدون شک رسانه‌ها با تولید محتوای رسانه‌ای اثربخش می‌توانند بر گردشگری که این روزها به‌عنوان یک صنعت شناخته می‌شود تأثیرات مثبت و منفی زیادی داشته باشند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.