1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 123045

 
معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) همدان:

شهدای سال 1401 استان همدان معرفی شدند
تاریخ خبر : 1401-01-20
     
 
 
     
متن خبر :

 سردار شهید «مازویی»، فرمانده گردان تخریب لشکر ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان به عنوان شهید سال استان همدان در سال ۱۴۰۱ معرفی شد.
معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) همدان از معرفی شهدای سال 1401 استان همدان خبر داد و گفت: طی یک دهه بنا بر اعلام سازمان بسیج مستضعفین هر ساله در راستای بزرگداشت شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی و بهره‌گیری هر چه بیشتر جامعه با روش و سبک زندگی شهدای گرانقدر علاوه بر معرفی شهدای کشوری در تمام استان‌ها شهیدی را به عنوان شهید سال معرفی می‌شود.
علی اکبر کریم‌پور با گرامیداشت یاد و خاطر 8 هزار شهید استان همدان و با بیان اینکه در استان همدان از سال 92 معرفی شهدای سال در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: در تمام شهرستان‌ها نیز هر سال یک شهید از شهرستان به عنوان شهید سال شهرستان معرفی می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه اعتلای پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی در دنیا، مرهون خون پاک و مطهر شهیدانی است که در برابر جبهه کفر و باطل ایستادگی کرده و جان فدا کردند، اضافه کرد: باید با معرفی شایسته شهدای والامقام، روحیه انقلابی و فرهنگ جهاد و شهادت را ترویج و الگوی جوان مومن انقلابی مورد تاکید مقام معظم رهبری را در جامعه معرفی کرد.
وی از معرفی سردار شهید «مازویی» فرمانده گردان تخریب لشکر ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان به عنوان شهید سال استان همدان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و بیان کرد: سردار شهید «محمدرضا مازویی»، اولین فرمانده گردان تخریب لشگر ۳۲ انصارالحسین در اول فرودین ۱۳۳۷ در همدان دیده به جهان گشوده و ششم فروردین ماه سال ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی سومار به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
کریم‌پور با بیان اینکه شهید «امیر طلایی» در شهرستان همدان و شهید «قاسم صاعد» در شهرستان رزن به عنوان شهید سال معرفی شدند، گفت: همچنین شهید «حیدر سهرابی» در شهرستان نهاوند، شهید «محمد شهبازی» در شهرستان بهار، شهیدان «محمد علی و نورمراد عبدکوند» در شهرستان اسدآباد و شهید «محراب سهرابلویی» در شهرستان نهاوند به عنوان شهید سال معرفی شدند.
وی به معرفی شهید «کوچکعلی ذاکری» به عنوان شهید سال شهرستان کبودراهنگ اشاره و بیان کرد: در شهرستان ملایر نیز شهید «صادق عنبری» به عنوان شهید سال شهرستان معرفی شد.
معاون روابط عمومی سپاه انصارالحسین(ع) همدان یادآور شد: شهید «علی اصغر یزدانی فر» در درگزین، شهید «نصرت اله خلیلی» در فامنین و شهید «عبدالصالح رفعت» در تویسرکان نیز به عنوان شهدای سال 1401 معرفی شدند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.