1400-10-221400-11-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 113798

 
وزیر میراث فرهنگی:

گنجنامه همدان طرحی عظیم در تحول گردشگری ایران است
تاریخ خبر : 1399-09-08
     
 
 
     
متن خبر :

گنجنامه همدان طرحی عظیم در تحول گردشگری ایران است. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گفت: در کنار آثار تاریخی و اماکن گردشگری شهر همدان نام دهکده تفریحی، فرهنگی، ورزشی گنجنامه در کوه‌های الوند به چشم می‌خورد.
به گزارش ایرنا، علی‌اصغر مونسان با انتشار فیلمی از دهکده تفریحی گردشگری گنجنامه همدان در شبکه اجتماعی، نوشت: «منطقه نمونه گردشگری گنجنامه در فاصله ۵ کیلومتری شهرهمدان و در مجاورت دره‌های سرسبز عباس‌آباد، کتیبه‌های هخامنشی و نیز آبشار معروف گنجنامه واقع شده است، این منطقه از نخستین روزهای فعالیت، ولادت یک قطب توانمند و منحصر به‌فرد گردشگری در سطح ملی و منطقه‌ای را نوید داد.
مونسان با بیان اینکه منطقه نمونه گردشگری الوند همدان نخستین منطقه نمونه کشور در سال ۱۳۷۸ به بهره‌برداری رسیده است، بیان کرد: این منطقه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال در ۱۶ سال و در ۳ فاز موفق شده به‌عنوان بزرگ‌ترین مجتمع توریستی غرب کشور در قالب دهکده تفریحی توریستی گنجنامه ارائه خدمات گردشگری کند.
وزیر میراث فرهنگی گنجنامه را طرحی عظیم در تحول گردشگری ایران توصیف کرد که تمامی امکانات مورد نیاز یک گردشگر، اعم از تفریحی، ورزشی، اقامتی و حتی آموزشی را فراهم می‌کند.
دهکده تفریحی توریستی گنجنامه همدان واقع در دامنه کوهستان الوند، منزلگاه بهشتی گردشگران داخلی و خارجی است، برگزاری رویداد همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال 2018 سبب شد تا دهکده تفریحی، توریستی و ورزشی گنجنامه همدان بیش از گذشته به‌عنوان عروس بام‌های ایران زمین برجسته شود.
قله الوند و دامنه‌هایش تاریخی گران‌بها را در خود جای داده و هم‌اکنون جزو هزار و 515 قله معروف و بسیار برجسته جهان به‌شمار می‌رود؛ کوهی که در متون پهلوی از آن به نام اروند و در اوستا ائورونت یاد کرده‌اند.
با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه ستاد ملی مقابله به کرونا به در خانه ماندن و تأکید بر تعویق سفر به دوران پس از مهار بیماری کووید-۱۹، اکنون بهترین فرصت برای مطالعه و شناخت بیشتر جاذبه‌های فرهنگی،گردشگری و طبیعی ایران ایجاد شده است که می‌توان با بررسی دقیق، مقصدهای جذاب و جدید گردشگری را برای مسافرت‌های فردی و گروهی در دوران پساکرونا برنامه‌ریزی کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.