پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 122440

 
اخبار ورزشی استان:

بهره‌مندی 13طرح از تسهیلات تبصره 18
تاریخ خبر : 1400-12-03
     
 
 
     
متن خبر :


 13طرح اداره‌کل ورزش و جوانان استان از تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 برخوردار شدند.
معاون پشتیبانی و توسعه اداره‌کل ورزش و جوانان استان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بــرای بهره‌مندی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت از تسهیلات این ماده قانونی بیان کرد: بهره‌مندی از این تسهیلات در قالب ابلاغ دستورالعمل جزء یک تا 9 بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 کشور و تصویب و ابلاغ برنامه وزارت صمت از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت می‌پذیرد.
مهدی مرادی‌رفعت تصریح کرد: بر اساس بند الف تبصره 18، قانون بودجه به دولت اجازه داده می‌شود برای مردمی‌ شدن اقتصاد، حداکثرسازی مشارکت اقتصادی، بهره‌گیری مؤثر از ظرفیت‌های عظیم جمعیت فعال کشور و برای بهره‌برداری مؤثر از مزیت‌های نسبی و رقابتی مناطق در پهنه سرزمینی ایران اسلامی، برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها به ایجاد اشتغال پایدار و جدید منجر شود.
وی افزود: این تبصره به سیاستگذاران و برنامه‌ریزان این فرصت را می‌دهد تا ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار در منطقه و شناسایی استعدادها و قابلیت‌های مناطق، از طریق حمایت‌های نهادی، اعتباری، آموزشی و اجرایی، اقدامات مصرح در ذیل این تبصره را بر اساس سیاست‌های مصوب شورایعالی اشتغال انجام دهند.
مرادی‌رفعت خاطرنشان کرد: این تسهیلات در 2 نوع ایجادی، توسعه‌ای، تکمیلی و سرمایه در گردش با سقف متناسب با طرح و سود 12درصدی است. برای تسهیلات بر مبنای سرمایه در گردش، دوره تنفسی در نظر گرفته نشده، اما در نوع دیگر، دوره تنفس حداکثر 12ماهه است.
وی با اشاره به دومین جلسه کمیته فنی تسهیلات تبصره 18 که در اداره‌کل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان برگزار شد، تصریح کرد: در این جلسه تعداد 13طرح اداره ورزش و جوانان به مبلغ  73 هزار و500 میلیون ریال مطرح وپس از بررسی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید مورد تصویب قرار گرفت.

مربی و کبدی‌کار همدانی در اردوی تیم ملی
 مربی و کبدی‌کار همدانی به ششمین مرحله از اردوی تیم ملی کبدی مردان اعزامی به 19مین دوره بازی‌های آسیایی 2022 هانگ‌ژوی چین دعوت شدند. رئیس هیأت کبدی استان با اعلام این مطلب گفت: ششمین مرحله اردوی تیم ملی کبدی مردان اعزامی به 19مین دوره بازی‌های آسیایی 2022 هانگ‌ژوی چین در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می‌شود. این اردو که از 27 بهمن‌ماه آغاز شده است تا 8 اسفند ماه ادامه دارد. سید مصطفی موسوی افزود: محمدرضا کبودراهنگی کبدی‌کار خوب استان به همراه وحید خراقانی، مربی سازنده کشتی استان در این اردو حضور دارند.

کادر مدیریتی باشگاه پاس معرفی شدند
 نشست کادر جدید مدیریتی باشگاه پاس با حضور مدیرعامل باشگاه برگزار شد. حمیدرضا عابری‌منصور در این نشست با تشریح اهداف و برنامه‌های تبیین شده در راستای اداره امور باشگاه گفت: اهداف مهمی را در بخش‌های اسپاسرینگ، تبلیغات، امور فنی، اجرایی و مالی باشگاه ترسیم کرده‌ایم. وی افزود: باشگاه به دنبال ایجاد زیرساخت‌های حرفه‌ای است و در نخستین گام نسبت به تشکیل چارت سازمانی باشگاه و معرفی مسئولان بخش‌های مختلف اقدام کردیم. عابری‌منصور ادامه داد: تعامل و همکاری اعضای باشگاه بسیار حایز اهمیت است و همه باید برای اعتلا و بالندگی باشگاه پاس تلاش کنند. تعامل با دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم است و موفقیت پاس با تعامل و مشارکت دستگاه‌های اجرایی امکانپذیر است. وی خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادهای نخبه فوتبال و بها دادن به آنها در تیم‌های پایه جزو اهداف اصلی باشگاه است که در راستای احیای تیم‌های پایه انجام خواهد شد و معتقدم پاس نیاز به پشتوانه‌سازی بومی دارد. در این نشست در احکام جداگانه‌ای از سوی حمیدرضا عابری‌منصور، مدیرعامل باشگاه پاس؛ حمیدرضا جمشیدی به عنوان قائم‌مقام، مهدی آرام، مشاور مدیرعامل و مسئول امور اقتصادی و بازرگانی، محمدرضا آرتیمانی، مدیر اجرایی باشگاه و سرپرست تیم، علی صمدی‌شایگان رئیس کانون هواداران باشگاه پاس و میثم ناصرنژاد، مدیر روابط‌عمومی و امور رسانه و مدیر کمیته استعدادیابی باشگاه پاس منصوب شدند.

4 همدانی در اردوی تیم ملی هاکی
 4 همدانی در نخستین اردوی تیم ملی هاکی ساحلی حضور یافتند.
یک مربی و 3 بازیکن همدانی در نخستین مرحله از اردوی آماده‌سازی، انتخابی تیم ملی هاکی ساحلی آقایان کشور حضور دارند.
میثم مشهدی، رئیس هیأت هاکی شهرستان همدان و مربی باتجربه همدانی در سمت مربیگری و مهدی یوسفی، حمید محمدی و رضا رجبی به عنوان بازیکن در این اردو که به میزبانی شهرستان تالش استان گیلان برگزار شد شرکت داشتند. لازم به ذکر است این اردو از تاریخ 28 بهمن ماه لغایت 3 اسفندماه زیرنظر کادر مجرب مربیگری و به منظور شرکت در مسابقات بین‌المللی ساحلی برگزار شد. لازم به ذکر است در حال‌حاضر استان همدان بیش از ۲۰ بازیکن و مربی در اردوهای تیم ملی هاکی عضو دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.