پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 132289

 
مدیر شرکت نفت همدان در پیاده‌روی سوخت‌رسانان:

دفاع مقدس و سوم خرداد بخش مهمی از تاریخ انقلاب است
تاریخ خبر : 1402-03-07
     
 
 
     
متن خبر :


سوم خرداد 1402، منطقه همدان میزبان برگزاری 3 مراسم مختلف، فرهنگی، ورزشی و مذهبی بود.

در سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان و روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، مدیر، مسؤولان و کارکنان شرکت در مراسم هایی که به همت بسیج، روابط عمومی، امور اداری و ورزش منطقه تدارک دیده شده بود با شور و حضور حداکثری شرکت کردند.

مدیر منطقه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: نظر به بیان امام راحل مبنی بر اینکه آزادی خرمشهر از عنایات خداوند بود، دفاع مقدس و سوم خرداد بخش مهمی از تاریخ انقلاب است، که همواره باید توجه ویژه ای به آن شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی با بیان اینکه جنگ تحمیلی حماسه استثنایی در تاریخ جنگ های جهان است، افزود: در این جنگ دو ابر قدرت شرق و غرب در برابر هم با ایران مبارزه کردند اما پیروزی از آن رزمندگان دلیر و شجاع این مرزو بوم شد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در دوره جنگ ایران و عراق آزاد سازی خرمشهر بود که بعد از ۵۷۸ روز اشغال، در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ این عملیات در چهار مرحله به مدت ۲۵ روز انجام و در۳ خرداد خرمشهر عزیز آزاد شد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر فراز مسجد جامع خرمشهر به اهتزاز درآمد.
روستایی اضافه کرد: به همین مناسبت مراسم پیاده روی همکاران منطقه از محل ستاد منطقه تا ناحیه مرکزی برگزار شد.

بر پایه این گزارش، برپایی مراسم یادبود دو همکار نوگذشته منطقه، مرحومان رضا ابراهیمی صائب، همکار مهندسی و بهروز سیف، رئیس فقید ناحیه نهاوند، بخش دیگری از مراسم سوم خرداد در ناحیه مرکزی بود که همکاران برای شادی روح این عزیزان، زیارت عاشورا و فاتحه با صلوات را قرائت کردند و یاد و خاطره شان را گرامی داشتند. همچنین در سوگ از دست دادن این دو همکار خدوم منطقه ذکر مداحی توسط مداح اهل بیت انجام شد.

به همین مناسبت، از کتاب "زمان برای عاشقی"، خاطرات سردار حاج محسن عینعلی در شهرستان ملایر رونمایی و از خانواده آن شهید معزز و نویسنده کتاب تجلیل شد.

همچنین برگزاری نشستی بصیرتی با حضور مدیر منطقه، همکاران انبار نفت نوشیجان، ناحیه ملایر و سرهنگ شاملو و روستایی از حوزه بسیج امام رضا (ع) ناحیه ملایر، در محل انبار نوشیجان از دیگر مراسم گرامیداشت روز ملی مقاومت در منطقه همدان بود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.