پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 134313

 
وزن کاروان همدان به بازی‌های آسیایی سبک‌تر شد

جاکارتا، روزهایی بهتر از هانگژو
تاریخ خبر : 1402-06-26
     
 
 
     
متن خبر :


نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در شرایطی از چند روز دیگر آغاز خواهد شد که ورزش همدان نسبت به دوره قبلی با تعداد ورزشکاران کمتری گام به هانگژو خواهد گذاشت.

بعد از تاخیری یک ساله به‌ دلیل بیماری کرونا حالا قرار است نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگژو چین و از ابتدای مهرماه آغاز شود. مهم‌ترین و معتبرترین رویداد ورزشی قاره کهن که بدون تردید کشورها با تمام توان گام به شرکت در آن می‌گذارند تا از اعتبار و حیثیت ورزشی خود دفاع کنند.

مریم کرمی، مریم امیدی‌پارسا، آرزو حکیمی، مه‌لقا جام‌بزرگ، مبینا عزیزی، آذر کولیوند، حمید میرزایی، و فرود ظفری هشت ورزشکاری بودند که در ۲۰۱۸ و آوردگاه جاکارتا، کاروان اعزامی استان همدان به هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی را تشکیل می‌دادند.

از آن تیم هشت نفره، هفت مدال رنگارنگ شامل یک مدال طلا، چهار نقره و دو برنز به حساب کاروان اعزامی کشورمان واریز شد. به عبارت دیگر ۱۱ درصد مدال‌های کاروان اعزامی ایران به این مسابقات را همدانی‌ها به خود اختصاص دادند که از حق نگذریم، نتیجه‌ای قابل قبول بود.

به گزارش خبرنگار ما، از همان روزها، مسئولان ورزش همدان اسب خود را طوری زین کردند که هم در تعداد ورزشکاران اعزامی و هم در مدال‌های کسب شده، کاروان ورزشی همدان حال و روز بهتری نسبت به جاکارتا داشته باشد. علی‌الحساب در تعداد ورزشکاران اعزامی چنین اتفاقی رخ نداده و طبیعتا با توجه به کاهش نفرات اعزامی، نباید نسبت به دوره قبلی توقع مدال‌آوری بهتر و بیشتر را هم داشته باشیم.

حضور میلاد جباری و محمدرضا کبودرآهنگی در کبدی، شیما صفایی در پینگ‌پنگ، مینا قربانی در تیراندازی، کیمیا زارعی در قایقرانی و مریم بربط در جودو برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو قطعی شده است. با این اوصاف ورزش همدان تا همین‌جا با دو ورزشکار کمتر نسبت به دوره قبلی پا به بزرگ‌ترین رویداد ورزشی آسیا خواهد گذاشت که برخلاف تلاش زیاد دستگاه ورزش، نتیجه‌ای ضعیف به حساب می‌آید.

در کبدی، تپانچه تیمی و قایقرانی شانس زیادی برای کسب مدال وجود دارد، اما بدون تعارف فاصله ما با مدال تنیس روی میز به طرز وصف‌ناپذیری زیاد است و در جودو هم با توجه به نتایج سالیان اخیر، خیلی نباید روی مدال‌آوری دختر خوب استان حساب باز کنیم.

بنابراین روی کاغذ هم می‌توان این پیش‌بینی را داشت که از حیث تعداد مدال کسب شده هم وضعیت به مراتب ضعیف‌تری نسبت به جاکارتا پیش‌رو خواهیم داشت.

گفتنی است؛ بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو از اول مهر ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به‌ صورت رسمی آغاز شده و ۱۵ مهرماه به پایان می‌رسد. ضمن اینکه ۱۶ مهر نیز مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

رقابت روئینگ (کیمیا زارعی) پیش از مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود. تیراندازی (مینا قربانی)، جودو (مریم بربط) و تنیس روی میز (شیما صفایی) هم رشته‌هایی هستند که یک روز پس از آغاز مراسم افتتاحیه، رقابت خود را از تاریخ اول مهرماه در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی آغاز می‌کنند. مسابقات کبدی (میلاد جباری و محمدرضا کبودرآهنگی) هم روز نهم بازی‌ها برگزار می‌شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.