پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 28 بهمن 1398

کد خبر : 93494

 
خرید تضمینی گندم ۱۷۰۰ تومان شد
تاریخ خبر : 1398-02-24
     
 
 
     
متن خبر :


 سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران نمایندگی همدان با بیان اینکه امسال خرید ۶۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان پیش‌بینی شده است، گفت: دولت نرخ خرید تضمینی گندم را به ازای هر کیلوگرم یک‌هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده است.
علی رحمانی‌فر در مورد خر ید گندم از کشاورزان استان اظهار داشت: امسال خرید 650 هزار تن گندم در استان همدان پیش‌بینی شده است.وی با اشاره به اینکه هنوز تعداد مراکز خرید گندم تعیین نشده است و در حال بازرسی از سیلوهای خرید گندم هستیم، افزود: تا یک هفته آینده تعداد مراکز خرید گندم مشخص می‌شود.
سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران نمایندگی همدان با بیان اینکه امسال دولت قیمت خرید گندم را به ازای هر کیلو یک‌هزار و 700 تومان اعلام کرده است، به تسنيم گفت: در استان‌های گرمسیری خرید گندم آغاز شده است.رحمانی‌فر با اشاره به اینکه خرید گندم در استان همدان از دهه دوم تیرماه آغاز می‌شود و تا پایان شهریورماه ادامه دارد، بیان کرد: فضای ذخیره سازی گندم در استان 800 هزار تن است.
وی عنوان کرد: کشاورزانی که گندم تولیدی خود را به سیلوهای دولتی تحویل دهند کرایه حمل و نقل نیز به آن‌ها تعلق‌ می‌گیرد.
سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران نمایندگی همدان با اشاره به اینکه سال گذشته تولید 651 هزار تن گندم توسط کشاورزان در استان پیش‌بینی شده بود، ابراز کرد: سال گذشته بیش‌ترین خرید گندم در شهرستان‌های رزن و کبودرآهنگ بود.
رحمانی‌فر تصریح کرد: در سال گذشته نرخ خرید تضمینی گندم 13 هزار ریال با 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیرمفید بود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.