پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 26 دي 1399

کد خبر : 109396

 
افزایش ۲۶ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در تیرماه
تاریخ خبر : 1399-03-27
     
 
 
     
متن خبر :


 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی بر مبنای افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق در تیرماه خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری درباره حقوق سال ۹۹ بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی بر مبنای ۲۶ درصد افزایش حداقل مزد و نیز تسری به سایر سطوح برمبنای ۱۵ درصد به اضافه عدد ثابت حدود ۱۶۴ هزار تومان برای تیرماه صادر می‌شود.
شریعتمداری افزود: با تأمل و تدبیری که بنا به خواست کانون بازنشستگان و پیشکسوتان انجام شد، مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی پس از تصمیم شورای‌عالی کار برای حداقل مزد و مزد سایر سطوح تنظیم شد.
وزیر کار و رفاه ادامه داد: در ادامه این مسیر با تصویب هیأت امنای تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی برای افزایش سایر آیتم‌های مزدی نظیر خواربار و مسکن و... تصمیمات جدیدی گرفته خواهد شد.
شریعتمداری گفت: بدون توجه به مسأله همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که به‌طور موازی در دولت درحال پیگیری است، متناسب با توان منابع صندوق که متعلق به خود بیمه‌گزاران عزیز است، اقدام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت رفاه، وی افزود: در هر صورت مصر هستیم تا حداقل حقوق حداقل‌بگیران تأمین اجتماعی به حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نزدیک و حتی‌الامکان در سطوح مشابه منطبق شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.