پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 110931

 
شکل‌گیری مثلت زاگرس‌نشینان برای اشتراک‌گذاری ظرفیت‌های گردشگری
تاریخ خبر : 1399-05-19
     
 
 
     
متن خبر :


 رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان از امضای توافقنامه همکاری مشترک گردشگری توسط شهرداران همدان،کرمانشاه و سنندج خبر داد و گفت: ظرفیت‌های گردشگری این ۳ شهر به اشتراک گذاشته می‌شود.
حسین قراباغی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری شهرداران شهرهای همدان، کرمانشاه و سنندج با محوریت ایجاد مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران؛ گفت: سال گذشته مبحث مسیر گردشگری غرب کشور با محوریت بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری موجود در کمیسیون تخصصی اقتصاد، سرمایه‎گذاری و گردشگری شورای شهر همدان مطرح شد که مورد حمایت اعضای شورا قرار گرفت؛ از این ‌رو دبیرخانه مشترک ۳ شهر شکل گرفت و ضمن پیگیری‌های صورت گرفته، مقرر شد توافق‌نامه‌ای در بحث بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری داشته باشیم.
وی افزود: در نشست زاگرس‌نشینان به میزبانی شهرداری کرمانشاه با همراهی تعدادی از اعضای شورای شهر همدان، رؤسای کمیسیون‌های تخصصی گردشگری شوراها، شهرداران، معاونان مدیر ارشد استان کرمانشاه و با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو برای ثبت مسیر گردشگری به‌عنوان ۳ شهر خلاق موسیقی، خوراک و صنایع‌دستی به‌منظور توسعه گردشگری شهری، تفاهم‌نامه امضا شد.
قراباغی ادامه داد: این طرح با امضای توافق‌نامه بین شهرداران به‌صورت رسمی آغاز و مقرر شد در برنامه عملیاتی ۶ ماهه، مقدمات کار در 2 بخش کرونازیستی و پساکرونا به‌منظور پایه‌گذاری این مسیر، پیگیری شود.
وی با تأکید بر اینکه ثبت مسیر گردشگری رویداد مهمی است که موجب می‌شود غرب کشور مورد توجه گردشگران قرار گیرد؛ گفت: ارتقا و رونق صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین مباحث در حوزه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار و گردشگر است.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان ایجاد کریدور گردشگری غرب کشور را رویداد مهمی برشمرد و افزود: این مهم تأثیر به‌سزایی در ارتقای صنعت گردشگری شهری برای همدان به‌عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین و همچنین شهرهای سنندج و کرمانشاه خواهد داشت.
قراباغی همچنین گفت: در این تفاهمنامه تبادل فضاهای تبلیغاتی، برگزاری دیدارهای مشترک و احیای منطقه گردشگری غرب کشور توسط همدان، کرمانشاه و سنندج پیش‌بینی شده که امیدواریم با هم‌افزایی و همگرایی از این ظرفیت بالقوه و بالفعل بهره‌مند شویم.
وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی یونسکو در منطقه غرب کشور، لزوم برندسازی، تمرکز بر برنامه‌های مرتبط با نوروز و جاده ابریشم، ایجاد جاذبه‌های ویژه و استفاده از ظرفیت‌های مشترک ۳ شهر غرب کشور، تعریف زنجیره تجاری‌سازی و شناسایی بازارهای هدف فعالان گردشگری را از جمله مفاد تفاهمنامه اعلام کرد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.