پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 109374

 
کارهای فرهنگی جزیره ای انجام نشود
تاریخ خبر : 1399-03-26
     
 
 
     
متن خبر :

با توجه به اینکه بیشتر کارهای فرهنگی به صورت جزیره‌ای و بخشی انجام می‌شود،بایست سند مهندسی فرهنگی در استان همدان تدوین گردد.

امام جمعه همدان در مراسم افتتاحیه طرح محراب سبز اظهار کرد: نوع نگاه حوزویان نسبت به شهرداری در بعد فرهنگی نگاه مثبتی است و به این دلیل انتظارات بیشتری هم در این بین وجود دارد.

به گزارش مهر، حجت السلام و المسلمین حبیب الله شعبانی با اشاره به سابقه ۱۶ ساله برگزاری نماز جماعت در پارک‌های همدان، بیان کرد: حضور اجتماعی در عرصه‌های مختلف خود یک روش ایجابی امر به معروف است و این برنامه که ۱۶ سال در حال برگزاری است یکی از بهترین اتفاقات است.

امام جمعه همدان افزود: متأسفانه نتوانسته‌ایم آن طور که باید این حرکت را در سطح ملی مطرح و منتشر کنیم و این اشکالی است که به این قضیه وارد است.

وی با تاکید بر اینکه مساجد پایگاه اصلی برگزاری نماز جماعت است، مطرح کرد: باید مراقب باشیم که با اجرای این طرح مساجد خلوت نشوند و جمعیت مسجد به پارک‌ها سوق پیدا نکند، بلکه باید سعی کنیم جمعیت جدیدی را برای حضور در نماز پارک جذب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه پارک‌ها از ظرفیت خوبی برای تبلیغ و کار فرهنگی برخوردار هستند، عنوان کرد: طرح محراب سبز نباید صرفاً برگزاری نماز جماعت باشد و باید شرایطی ایجاد شود تا امام جماعت نیم ساعت قبل و نیم ساعت بعد از نماز هم در محل حضور داشته باشد.

وی خواستار تدوین سند مهندسی فرهنگی در استان شد و گفت: بیشتر کارها فرهنگی به صورت جزیره‌ای و بخشی انجام می‌شود در حالی که اگر دغدغه مندان در این عرصه ورود کنند و یک سند مهندسی فرهنگی بومی شده در استان تدوین شود تمامی این مسائل را می‌توان در آن پیش بینی کرد.

حجت السلام شعبانی عنوان کرد: خیلی از ارگان‌ها باید متولی فرهنگ باشند اما به دلیل آنکه چنین سندی وجود ندارد کارها مشخص نیست و با انجام این کار می‌توان تمام فعالیت‌های آن را در قالبی در شورای فرهنگ عمومی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه هر پارک دارای مشکلات مختص به خود است و نیازمند شناسایی و بررسی جداگانه هستیم، گفت: به دلیل آنکه امسال با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم بنابراین در رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.