پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 بهمن 1397

کد خبر : 83058

 
یارانه رسانه های دولتی از ابتدای دولت یازدهم قطع شده است
تاریخ خبر : 1396-08-13
     
   
     
متن خبر :

 معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: عقب نشینی به نفع صنوف و بخش خصوصی یکی از اولویت های این وزارتخانه است و یارانه رسانه های دولتی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون قطع شده است.
حسین انتظامی با بیان این که دولت همواره بر حضور و مشارکت بخش خصوصی رسانه ها و تشکل های صنفی برای واگذاری امور تاکید دارد، به ایرنا گفت: البته یارانه نشریات تخصصی و برخی گروه های خاص مانند حوزه های زبان فارسی، ترویج علم، دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی اسلامی، محیط زیست و برخی دیگر از گروه ها به میزان دو برابر افزایش یافته است.
رئیس بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از فعالیت 42 خبرگزاری در کشور سخن گفت و درباره فعالیت برخی از پایگاه های خبری به عنوان خبرگزاری اضافه کرد: هیات نظارت بر مطبوعات به آن دسته از پایگاه های خبری که اینگونه فعالیت می کنند، تذکر می دهد و چنانچه رعایت نکنند، از نظر قانونی نمی توانند به عنوان یک پایگاه خبری فعالیت کنند مانند اینکه یک ماهنامه بخواهد به صورت روزانه چاپ شود که چنین ماهنامه ای اجازه انتشار ندارد و جلوگیری از انتشار آن وظیفه وزارت ارشاد است.
انتظامی افزود: وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که مراقبت کند هر نشریه ای در چارچوب پروانه مشخص شده منتشر شود. بنابر این اگر کسی که به عنوان پایگاه خبری فعالیت می کند در لوگوی خود بنویسد «خبرگزاری» یا از این عبارت در خبرهای خود استفاده کند، باید این مساله را به هیات نظارت بر مطبوعات گزارش کرد و هیات نظارت نیز به آن پایگاه خبری تذکر می دهد و اگر تذکر موثر واقع نشد به دادسرای رسانه معرفی می شود و در نهایت با رای دادگاه از انتشار آن جلوگیری می کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.