1403-01-171403-01-27bool(false) 1403-01-171403-01-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

کد خبر : 134440

 
گسترش حمل و نقل عمومي نياز نخست همدان است

اول کیفیت را بالا ببرید سپس رایگان کنید
تاریخ خبر : 1402-07-01
نویسنده : نیلوفر بهرمندنژاد
     
 
 
     
متن خبر :


 استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی برای هفته اول مهر در همدان رایگان شد این خبری بود که در هفته گذشته از سوی شهرداری اعلام شد؛ اما باید دید وضعیت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل هم چنان نابسامان است یا خیر؟

نه شهروندان همدانی رابطه خوبی با اتوبوس‌های شهری دارند و نه حمل و نقل عمومی درون شهری کیفیت بالایی دارند و حالا هم شهرداری استفاده از حمل و نقل عمومی را به مدت یک هفته برای شهروندان رایگان اعلام کرده است درحالی که بسیاری از مسیرهای درون شهری مانند بلوار مسعودیه حتی یک ایستگاه اتوبوس و تاکسی ندارد و افرادی که ساکن این منطقه هستند مجبورند برای کوتاه‌ترین مسیرها نیز از تاکسی‌های اینترنتی و یا آژانس استفاده کنند که شاید برای بسیاری از افراد از نظر هزینه مقرون به صرفه نباشد.

فرهنگ پايين استفاده شهروندان از وسايل حمل و نقل عمومي به ويژه اتوبوس موضوعي نيست كه بتوان آن را كتمان كرد اما به اعتقاد منتقدان وضعيت كنوني اين موضوع دلايل ديگري هم دارد.

بخشي از شهروندان بر اين باورند كه وقتي تقاطع هاي ضروري و كافي در معابر اصلي شهر ساخته نشده است، وقتي به وعده هاي تعريض خيابان ها عمل نمي‌شود و زماني كه سرعت جابجايي مسافر كند و زمان انتظار مسافران زياد است، طبعا بخشي از مردم اين حق را به خود مي دهند كه از خودروي شخصي استفاده كنند.

این شرایط در حالی است که ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان به ویژه در بخش اتوبوسرانی کمترین کیفیت را دارد و  از طرف دیگر تعداد دستگاه های اتوبوس شهری همدان نسبت به جمعیت چند هزار نفری این شهر بسیار پایین است به طوری که اگر جمعیت شهر همدان را حدود 700 هزار نفر در نظر بگیریم سهم هر 7 هزار نفر در شهر تقریبا یک دستگاه اتوبوس است که سرانه استاندارد پایین‌تر است.

همچنین مواجه با برخی از مشکلات تردد در سطح شهر مانند استفاده از اتوبوس های فرسوده و قدیمی، مسافت های فاصله ایستگاهی یا ایجاد ایستگاه های توقف کارشناسی نشده بدون جویا شدن نظر مردم ، مشکلات سوار و پیاده شدن مردم، نور کافی درایستگاه ها که امنیت استفاده از آنان را بخصوص برای زنان بالا می ‌برد خدمات پیش‌بینی نشده حمل و نقلی مایه دلزدگی بسیاری از شهروندان برای استفاده از این ناوگان می‌شود.

از سوی دیگر نیز،گسترش حمل‌ونقل عمومی در شهر همدان به اندازه‌ای ضعیف است که شهروندان به جای اینکه زمان و انرژی خود را صرف استفاده از حمل ونقل فرسوده کنند، ترجیح می‌دهند از خودروهای شخصی تک سرنشین استفاده کنند.

رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری همدان در این باره بیان کرد: در حال حاضر 120 دستگاه اتوبوس فعال در همدان داریم که با بازگشایی مدارس خدمات خود را به شهروندان ارائه خواهد داد و قصد داریم تعدادی اتوبوس جدید هم به تعداد مذکور اضافه کنیم.

علی پورخشوری با اشاره به سیستم حمل‌ونقل عمومی افزود: برخی از مدارس در مناطقی مانند انتهای بلوار ارم، جولان و علاقبندیان شناسایی کرده‌ایم که در انتهای روز همزمان با تعطیل شدن مدارس با ازدحام جمعیت روبه‌رو می‌شوند از همین رو ما برای دانش‌آموزانی که سرویس ندارند 2 یا 3 اتوبوس خالی می‌فرستیم که فقط برای حمل دانش‌آموزان استفاده شود.

وی درباره اینکه بیشتر اتوبوس‌های درون شهری کیفیت پایینی دارند و شهروندان نیز تمایلی به استفاده از آنها ندارند، گفت: ما 35 دستگاه اتوبوس دولتی داریم که بیشتر آنها از سیستم گرمایشی و سرمایشی برخوردار هستند اما در این بین اتوبوس‌های مربوط به بخش خصوص هستند که متأسفانه امکانات پایینی دارند و ساختار آنها طوری است که امکان ارتقاء را ندارند که به زودی اتوبوس‌های جدید جای این اتوبوس‌های قدیمی و بدون کولر را خواهند گرفت.

پوروخشوری در بخش دیگری از سخنانش به موضوع سرویس مدارس پرداخت وگفت: براساس مطالعاتی که صورت گرفته همزمان با بازگشایی مدارس 25 الی 30 درصد ترافیک شهری بیشتر می‌شود که این شلوغی از تاریخ یکم تا 15 مهرماه ادامه دارد؛ در همین راستا فراخوان جذب رانندگان برای سرویس مدارس نیز ابلاغ شده است که 6 شرکت اعلام آمادگی کردند و در این همین زمینه جلساتی هم برگزار شد.

حیدری از رایگان شدن هزینه حمل و نقل عمومی در هفته اول مهر ماه سال جاری برای دانش‌آموزان و دانشجویان خبر داد و  اضافه کرد: با توجه به اینکه درآمد شهرداری از حوزه اتوبوسرانی چشمگیر نیست می‌‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب در طول سال برای استقبال خوب از حمل و نقل عمومی و تقویت این حوزه نرخ کرایه اتوبوس‌ها را کاهش داده یا حتی برای اقشار خاصی رایگان کنیم و  لازمه آن امر این است که شهرداری بتواند مشتری مداری کند و در این راستا هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل عمومی نقش مهمی در تکریم مسافران شهری دارد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با اشاره به وعده مدیران شهرداری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی، تاکید کرد: شهرداری باید پیگیر بوده جواب حجمه‌ها را با عملکرد خود بدهد و نباید با استفاده از کلمات مشابه نسبت به پاسخ هجمه‌ها و انتقادات عمل کند بلکه با عملکرد خود می‌تواند پاسخگوی انتقادات باشد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.