پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 130922

 
نماینده مردم همدان در مجلس اعلام کرد

راه‌اندازی رشته «هواوفضا» در همدان
تاریخ خبر : 1401-12-20
     
 
 
     
متن خبر :

 

آغاز به کار پتروشیمی ابن‌سینا از فروردین‌ماه


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتروشیمی ابن‌سینا با ۴۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری از فروردین‌ماه آغاز به کار خواهد کرد، گفت: قرار است ۲۰۰۰ میلیارد تومان پول این پتروشیمی در بانک‌های همدان سپرده گذاری شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی شنبه ۲۰ اسفندماه در نخستین جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی استان همدان، اظهار کرد: قرار است پتروشیمی ابن‌سینا از فروردین‌ماه با سرعت کار خود را آغاز کند و هر چه پول دارد در بانک‌های استان همدان قرار دهد که همین ۲۰۰۰ میلیارد تومان بانک های استان را زیر و رو خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فضای تلخ اقتصاد و معیشت مردم نمی‌گذارد کارهای بزرگی که در استان می شود را بیان کنیم، تصریح کرد: امروز هر کس نظام اسلامی ایران را دوست دارد باید کار کرده و شغل ایجاد کند.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با تأکید بر اینکه هر راهی که بتواند به ما قدرت بدهد، اسم آن ابزار یا مبانی راهکارهای اقتصاد مقاومتی است، افزود: یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی سپاه پاسداران است که انصافاً توانسته در این زمینه گام‌های مؤثر و مهمی بردارد به همین علت سپاه همواره مورد هجمه افرادی قرار می گیرد که با رشد کشور مخالف هستند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه در حوزه های مختلف از جمله آبرسانی به روستاها، دفاعی و دانش بنیان و پروژه‌های بزرگ ورود کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس در ادامه اعلام کرد: جذب ۱۰۰ عضو هیأت علمی نخبه و راه‌اندازی ۱۰ رشته جدید از جمله هواوفضا را در دانشگاه های همدان خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی با پیگیری های استاندار و نمایندگان در حال پیگیری است و با بزرگترین خیّر کشور جلساتی داشتیم تا پارک علم و فناوری سلامت را در استان همدان راه اندازی کنیم.

مهمترین کلید تحقق اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است

مسئول سازمان بسیج کارخانجات استان همدان نیز با تأکید بر اینکه مهمترین کلید تحقق اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است، گفت: خوشبختانه در استان همدان در بخش دولتی و خصوصی این روحیه وجود دارد.

ابوالفضل برات‌زاده افزود: این جشنواره برگرفته از اصل ۲۰ سیاست های اقتصاد مقاومتی است که یکی از اصول مغفول مانده بوده است.

وی با بیان اینکه توجه به این اصل اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه‌های اصلی بسیج کارخانجات در سال جاری قرار گرفت، تصریح کرد: ابتدا پنج معیار اصلی از اصل ۲۰ سیاست های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است که در مرحله بعدی ۲۹ هدف از این پنج معیار احصاء شد.

مسئول سازمان بسیج کارخانجات استان همدان خاطرنشان کرد: ۹۴ سنجه از اهداف ۲۹گانه به عنوان شاخص های کمی احصاء شده است.

وی با تأکید بر اینکه در استان همدان واحدهای زیادی نمونه هستند، ادامه داد: تمام تلاش را کردیم که بهترین ها را در این جشنواره انتخاب کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: در بسیج و هیأت اندیشه ورز بسیج کارگران استان مشکلات و مسائل اقتصادی احصاء شده که مهمترین کلید و الزام در تحقق اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.