پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 132453

 
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان مطرح کرد

ارائه آموزش به 4350 نفر روزانه در کارگاه های روستایی
تاریخ خبر : 1402-03-17
نویسنده : زهرا چهارمحالی
     
 
 
     
متن خبر :


 در کارگاه‌های روستایی استان روزانه حدود چهار هزار و 350 نفر آموزش می‌بینند و امسال هم با وجود اینکه دو ماه از شروع سال گذشته، کارگاه‌ها و صنایع سیار و فعال هستند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت: بیشتر افرادی که در دوره‌های مهارتی این اداره کل مشارکت می‌کنند طبق بررسی‌های صورت‌گرفته جذب بازار کار می‌شوند.

وهب مختاران با بیان اینکه قاعدتاً فنی و حرفه‌ای یک‌سری مهارت‌ها را آموزش می‌دهد، گفت: در سال جدید مهارت‌های متنوع و کارگاه‌های جدید براساس ظرفیت استان و منطقه‌ در دستور کار است.

وی با اشاره به مشارکت گروه‌هایی که در توسعه مهارت نقش دارند، افزود: مراکز دولتی جزء کارگاه‌های ثابت ما هستند و درحال حاضر با 22 کارگاه همکاری داریم و در بخش خصوصی نیز با 220 آموزشگاه آزاد مثل مدارس غیر انتفاعی و غیره تعامل داریم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه در بخش دولتی با سربازان وظیفه در پادگان‌ها و همه نیروهای مسلح مشارکت داریم، ابراز کرد: در سال 1401 حدود سه هزار و 200 سرباز آموزش مهارتی دیدند تا بعد از اتمام سربازی حداقل مهارتی داشته باشند.

وی ادامه داد: در کارگاه‌های روستایی استان روزانه حدود چهار هزار و 350 نفر آموزش می‌بینند و امسال هم با وجود اینکه دو ماه از شروع سال گذشته، کارگاه‌ها و صنایع سیار و فعال هستند.

مختاران با تأکید بر اهمیت کارگاه‌ها، گفت: کارگاه‌های مهارتی نه‌تنها کار جدید برای مردم ایجاد می‌کنند، بلکه تجربه کار در محیط واقعی و استاد شاگردی را در اختیار قرار می‌دهند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان افزود: بخش خصوصی نیروی متخصص و به‌روز مورد نیاز را روانه بازار می‌کند و آنان در روند فعالیت اقتصادی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت اصناف، گفت: کارگاه‌های تولیدی آموزشی در مراکز فنی و حرفه‌ای وجود دارند که درحال حاضر بالای 60 کارگاه به این شکل داریم.

مختاران یکی از مشکلات استان را عدم ایجاد صنایع فرآوری و بسته‌بندی محصولات گلخانه‌ای دانست و افزود: گردوی تویسرکان، درختچه‌های گلخانه‌ای، آلو و محصولات کشاورزی دیگر، جزء اقلام صادراتی استان محسوب می‌شوند که باید با فرآوری آن‌ها بتوانیم بازار خوب اقتصادی ایجاد کنیم؛ فنی و حرفه‌ای در راستای این امر کارگاه‌های مهارتی برگزار می‌کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.