پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 18 خرداد 1402

کد خبر : 130126

 
اتمام حجت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با گردشگری

دست خالی از نمایشگاه برنگردید!
تاریخ خبر : 1401-11-18
     
 
 
     
متن خبر :


■ از امروز تا پایان هفته شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی‌گردشگری در تهران برپاست


 نمایشگاه بین‌المللی گردشگری هر سالمی یکبار در تهران با حضور 31 استان برگزار می‌شود. این گردهم آمدن متخصصان، مسئولان و کارشناسان و فعالان مهم‌ترین رویداد در حوزه گردشگری را شکل می‌دهد.

امسال با توجه به پشت سر گذاشته شدن محدودیت‌های سفر در دوران کرونا و به تکاپو افتادن دوباره گردشگری به نظر می‌رسد نه تنها همدان بلکه دیگر استان‌ها هم با دست پر راهی شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران خواهند شد.

میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی همدان در کنار شهرداری همدان و ملایر از امروز میزبان علاقه‌مندان حوزه گردشگری از سراسر کشور خواهند بود. آنچه از لحاظ محتوا و سیمای بصری همدان را در این رویداد با سیمایی متمایز برای عرضه اندام به میدان خواهد آورد، نگاه و تأکید جدی مدیران ارشد استانی به این رویداد است.

 چرخه پویایی اقتصاد گردشگری در تعامل همه بخش‌های مرتبط استان

به گزارش همدان پیام، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان روز گذشته در جلسه جمع‌بندی کمیته محتوای نمایشگاه گردشگری به صورت جدی برای دست پر حاضر شدن همدان در نمایشگاه تأکید کرد و گفت: چنین رویدادهایی باید مسیر مشخصی برای دستیابی با هدف پویایی اقتصاد گردشگری در همدان ترسیم کنند.

سیدمجتبی حسینی در این جلسه که با حضور مدیرکل و معاونان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نمایندگان شرکت سیاحتی علیصدر؛ مجموعه تفریحی توریستی گنجنامه و دفاتر خدمات مسافرتی تشکیل شد، هدفمند بودن محتوی حضور در این رویداد را از اصلی‌ترین ارکان دانست و گفت: کالبد و محتوای حضور در نمایشگاه شانزدهم گردشگری برای همدان باید متمایز از هر سال باشد تا چرخه پویایی اقتصاد گردشگری در تعامل همه بخش‌های مرتبط استان محقق شود.

حسینی تأکید کرد: چنین رویدادهایی که محل حضور و توجه متخصصان حوزه گردشگری است، فرصت ارزشمندی در راستای جذب مخاطب و تبدیل آن به مخاطب وفادار یا همان گردشگران آینده استان همدان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان بر هنر جذب گردشگر تأکید کرد و گفت: از راهکارهایی که برای مخاطب خاص و یا عامه ایجاد انگیزه می‌کند تا به گردشگر همدان تبدیل شود، باید بهره برد.

حال این راهکارها می‌تواند ارسال پیامک باشد و یا ارسال دعوت‌نامه به سفیران و نمایندگان کشورهای خواهرخوانده حاضر در ایران و اطلاع‌رسانی به مسافران ورودی به شهر تهران که به نمایشگاه بیایند و غرفه‌های صنایع‌دستی و گردشگران همدان را ببینند و ظرفیت‌های استان را بشناسند.

حسینی عنوان کرد: این نمایشگاه به قدری برای ما اهمیت دارد که اعلام می‌کنیم میراث فرهنگی استان هر برنامه‌ای که نیازمند حمایت استان است، اعلام کند تا به اجرا برسد. این رویداد باید خروجی مطلوبی برای استان داشته باشد که اگر غیر از این باشد باید برای آن پاسخگو باشید.

 با ادبیات سرمایه‌گذاری جاذب سرمایه در گردشگری باشید

وی از سوی دیگر به یکی از زمینه‌های تخصصی نمایشگاه شانزدهم که جذب سرمایه‌گذار است، تأکید کرد و گفت: برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری همدان به سرمایه‌گذاران در تهران با واسطه این رویداد، باید افراد متخصص این حوزه از ارگان‌های مرتبط با ادبیات سرمایه‌گذاری حضور پیدا کنند که بتوانند صاحبان سرمایه را شناسایی و برای ورود به تحول حوزه گردشگری استان آنها را در همدان ترغیب کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان همچنین بر اهمیت سرمایه‌گذاری در بازار گردشگری تأکید کرد و گفت: گردشگری یک فعالیت اقتصادی وابسته به فرایند سرمایه و اقتصاد بازار است و نقش سرمایه‌گذاری در بازار گردشگری یک نقش حیاتی، اصلی و بنیادی است؛ به همین دلیل توسعه گردشگری وابستگی كامل به سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در استان دارد و بدون این سرمایه‌گذاری‌ها، حتی شكل‌گیری جریان گردشگری با تأثیرگذاری اقتصادی غیرممكن است.

وی افزود: از آنجایی که انواع خدمات و تسهیلات در صنعت گردشگری مشارکت دارند، ورود و گردش سرمایه در این حوزه همیشه در جریان است. باید خدمات و تسهیلاتی مانند هتل‌ها و تسهیلات اسکان و پذیرایی، رستوران‌ها و خدمات تغذیه، استراحتگاه‌ها، پارک‌ها، خدمات اطلاع‌رسانی، تورهای داخلی و سفرهای کوتاه تفریحی، جاذبه‌های فرهنگی،‌ مغازه‌ها، تسهیلات تفریحی و ورزشی ارائه گردد.

حسینی برای معرفی توریسم ورزشی توسط ورزش و جوانان و توریسم سلامت همدان توسط علوم پزشکی در رویداد تأکید کرد و گفت: ارائه داشته‌های استان متخصص حوزه خود را می‌خواهد تا بتواند مسیر را آنگونه که باید در معرفی استان پیش ببرد.

مسافرت درمانی به عنوان یک صنعت پرسود در زمینه جذب گردشگر به حساب می‌آید که در استان ظرفیت مطلوب پزشکان کارآزموده و برند و بیمارستان‌های تخصصی استان در این زمینه تأثیرگذار هستند و همدان با وجود داشتن پتانسیل‌های گردشگری بسیار بالا و وجود پزشکان مجرب با ورود خود به این صنعت می‌تواند در مدت کمی در این صنعت پیشتاز شود.

گفتنی است  شانزدهمین نمایشگاه  بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران  از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ بهمن میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود و همدان در سالن 38 A میزبان بازدید گنندگان می‌باشد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.