پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

کد خبر : 109055

 
جهش تولید همدان با راه‌اندازی ۱۴ واحد صنعتی
تاریخ خبر : 1399-03-17
     
 
 
     
متن خبر :


 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از راه‌اندازی ۱۴ طرح صنعتی در این استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها در زمینه فولاد، پتروشیمی، دستگاه ارز دیجیتال،کاغذ و شیشه هستند که در سال جهش تولید به جمع صنایع موجود اضافه می‌شود.
حمیدرضا متین اظهار کرد: برای این طرح‌ها 3 هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و ثمره آن را در جهش تولید و اشتغال استان می‌بینیم.
وی به ايرنا گفت: 4 طرح یاد شده مربوط به توسعه خطوط تولید و افزایش محصولات جدید است و ۱۰ طرح دیگر برای نخستین بار وارد چرخه تولید می‌شوند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: پتروشیمی هگمتانه، کارخانه مهان کاغذ و موتور سیکلت گازسوز از جمله صنایعی هستند که امسال به بهره‌برداری می‌رسند.
متین با اشاره به ساخت دستگاه ارز دیجیتال توسط شرکت شوکت افزود: این واحد صنعتی به‌تازگی نخستین محموله کیت‌های مخصوص را وارد کرد که پس از گذراندن کارهای ریجستری به مرحله مونتاژ می‌رسد.
وی یادآوری کرد: این خط تولید در هفته دولت بهره‌برداری می‌شود و در مرحله بعدی برای ساخت کیت‌های مورد نیاز اقدام می‌کند.
طرح توسعه کارخانه شیشه از دیگر طرح‌های اثرگذار در اشتغال و تولید همدان به‌شمار می‌رود که به گفته متین به مراحل پایانی رسیده و آخرین مجموعه ماشین‌آلات را وارد کرده و درحال نصب است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه شیشه‌های جار و بطری کشش خوبی در بازار دارد، افزود: توسعه کارخانه شیشه بر همین اساس و با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی درحال اجرا است.
کارخانه‌های فولاد راد و فروسلیس آذرخش از دیگر صنایع استان هستند که تولید خود را توسعه داده و به‌زودی بهره‌برداری می‌شود.
 هزار و ۴۹ واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان همدان فعالیت می‌کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.