1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 27 بهمن 1397

کد خبر : 84485

 
اروپا ضمانت های اجرای برجام را داده است
تاریخ خبر : 1397-04-04
     
   
     
متن خبر :

 مصلحت و منفعت کشور و مردم را بر حضور کشورهای اروپایی و ادامه و همراهی آنها با برجام می دانم که در این راستا ضمانت های لازم را هم داده اند.
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در جمع مردم شهر سامن ملایر اظهار داشت: وزیر امور خارجه کشورمان نیز همراهی کشورهای اروپایی را تایید کرد و تلاش آنها بر این است تا این تضمین ها را نیز در عمل داشته باشند.
به گزارش ایرنا، محمد کاظمی با تاکید بر اینکه تلاش ما باید بر حفظ کشورهای اروپایی در برجام باشد، افزود: شرایط کشور خاص است و هر سه قوا تلاش می کنند با همراهی مردم از این گردنه سخت با موفقیت عبور کنیم.
وی بیان کرد: پس از مذاکره های مفصلی که با کشورهای 1+5 داشتیم و توافق هسته ای را با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب امضا کردیم، آمریکا برخلاف همه قوانین بین المللی و شرایط دیپلماسی، خودسرانه از این توافق خارج شد و ثابت کرد که به هیچ قانون و تعهدی پایبند نیست.
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه با مشکلاتی مواجه شدیم، اما با این اقدام ترامپ، جهانیان موضع مظلومیت ایران را فهمیدند.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم ادامه داد: شاید اگر این توافق حاصل نمی شد، دنیا نمی دانست که ملت ایران ملتی است که اهل جنگ و هیاهو نیست و به آنچه تعهد و امضا کرده، پایبند است.
کاظمی گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب دنیای استکبار در طول 40 سال گذشته با ما شمرگونه برخورد کرده است.
وی در عین حال ملت وفادار ایران را بهتر از مردم عهد رسول الله(ص) به گفته امام راحل دانست و اظهار داشت: وفا، صمیمت، همدلی و همراهی ملت ایران از ابتدای انقلاب تاکنون موجب شد با عظمت و اقتدار انقلاب و نظام را حفظ کنیم و در راستای توسعه و تحکیم آن گام برداریم.
کاظمی با تاکید بر اینکه توطئه های آمریکا و همراهان آن نمی تواند مردم و نظام ما را از پای درآورد، خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال ایجاد جنگ روانی است و این موضوع باید به مردم گفته شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.