1400-10-171400-10-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 دي 1400

کد خبر : 119602

 
شورای شهر موافق حضور شهرداری در لیگ یک است
تاریخ خبر : 1400-06-20
     
 
 
     
متن خبر :


 اعضای شورا در چارچوب قوانین و تأمین بودجه موافق حضور تیم شهرداری در لیگ دسته یک فوتبال کشور هستند.
رئیس شورای شهر در صحن شورای اسلامی شهر همدان گفت: به‌طورقطع تیم‌داری شهرداری در لیگ دسته یک کشور باید براساس ضوابط تعریف شده باشد بخصوص تأمین منابع مالی برای این تیم که مستلزم لحاظ شدن موارد قانونی است.
محمود مسگریان با تأکید بر اینکه شهرداری باید تمامی رشته‌های ورزشی را برای حمایت مدنظر قرار دهد، افزود: اولویت ما توسعه و رونق ورزش شهروندی و محلات است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.
وی بیان کرد: توسعه ورزش شهروندی الزامی است که باید در سطح گسترده و کیفی نسبت به انجام برنامه‌ها و رویدادهای ورزشی در قالب این حوزه برنامه‌ریزی و حمایت کافی صورت پذیرد.
رئیس کمیسیون فنی، عمرانی، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری همدان نیز گفت: براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، کمک و حمایت از ورزش یکی از وظایف شهرداری‌هاست.
مهدی حیدری افزود: مهمترین هدف شورا و خواسته‌ مردم، توسعه متوازن در شهر است که این نگاه باید در حوزه توزیع عادلانه بودجه هم تسری یابد.
وی گفت: در بخش ورزش باید نگاه عادلانه بین تمامی رشته‌های ورزشی را رعایت کنیم و خواستار حمایت همه‌جانبه باشیم.
حیدری با تأکید بر اینکه بودجه تیم‌داری شهرداری از جیب مردم تأمین می‌شود و باید رضایت شهروندان در این حوزه نیز جلب شود، بیان کرد: اگر راهکار و راهبردی مبنی بر بهره‌گیری از روش‎های صحیح از جمله تعیین اسپانسر به‌ منظور اختصاص بودجه عادلانه به این حوزه وجود دارد، به شورای شهر همدان ارائه شود.
تیم شهرداری همدان امسال توانست برای نخستین‌بار به لیگ دسته نخست فوتبال کشور صعود کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.