1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 122993

 
در لیگ دسته دوم کشور

پاس بازی برده را مساوی کرد
تاریخ خبر : 1401-01-17
     
 
 
     
متن خبر :

 تیم فوتبال پاس همدان در هفته هجدهم لیگ دسته دوم کشور بازی برده را در دقایق پایانی مساوی کرد. هفته هجدهم رقابت‌های لیگ دسته دوم قهرمانی باشگاه‌های کشور جام آزادگان در گروه دوم با انجام 6 بازی در شهرهای مختلف دنبال شد که در این هفته تیم‌‌های ون پارس نقش جهان اصفهان وشهید قندی یزد مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند و 4 بازی نیز با نتیجه مساوی به پایان رسید.
در این هفته از رقابت‌ها تیم فوتبال پاس همدان در دیداری انتقامی میزبان صدرنشین مسابقات شاهین بندرعامری بود. این بازی بعد از افطار و با حضور تماشاگران در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج با قضاوت فرزاد منصوری، فرشید ساعدی و جلال محمدی برگزار شد.
پس از حدود دو سال سرانجام ستاد مبارزه با کرونا مجوز حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها را آزاد کرد و پاسی‌ها با تشویق تماشاگران خونگرم خود بازی را توفانی آغاز کردند و در همان دقایق نخست عرصه را بر حریف صدرنشین خود تنگ کردند.
سرمربی تیم فوتبال پاس پس از تعطیلات نوروزی با ترکیب میلاد پورقلی، محمد عنایتی، فرشاد امامی، رضا کاشفی، مسعود رمضانی، محسن وفائی، عباس کندل، مهرداد علیزاده، وحید نعمتی، علی محمدی و امیر علیدادی تیم خود را به میدان فرستاد.
بازیکنان پاس بازی را توفانی آغاز کردند از همان دقایق نخست عرصه را بر حریف بوشهری تنگ کردند و توان و قدرت خود را به رخ حریف کشیدند. شاهین بندرعامری که پاس قعر جدولی را دست کم گرفته بود خیلی زود قافیه را باخت و در برابر بازی هوشمندانه شاگردان سیامک فراهانی غافلگیر شد و در همان 15 دقیقه نخست دوباره دروازه‌اش باز شد. حملات پاس با تشویق هواداران از همان دقایق نخست آغاز شد و هنوز تیم میهمان خود را در زمین پیدا نکرده بود که مسعود رمضانی مهاجم بومی پاس در دقیقه 6 به دنبال یورش بازیکنان به دروازه شاهین موفق شد قفل دروازه را باز کند و با شلیک تیر نخست شاهین را زخمی کرد.
شاگردان مهدی کریمیان که هنوز در شوک این گل بودند بار دیگر در دقیقه 15 بازی دومین گل را نیز دریافت کردند تا شب تلخی را در انتظار داشته باشد.
محسن وفائی دیگر بازیکن همدانی از غفلت مدافعان شاهین نهایت سود را برد و با زیبایی گل دوم را به ثمر رساند تا پاس شب خوشی را در پیش داشته باشد.
پاس که به پیروزی در این بازی سخت نیاز داشت پس از زدن دو گل سیراب شد و عقب نشست تا بازی متعال شود و نیمه نخست با برتری دو بر صفر پاس به پایان رسید.
با شروع نیمه دوم شاهین به خود آمد و خود را مهیای پرواز کرد. شاگردان کریمیان در نیمه دوم از عقب‌نشینی میزبان نهایت سود را بردند و حملاتی را روی دروازه پاس تدارک دیدند. تیم پاس که امیدوار به پیروزی بود سعی در کنترل بازی داشت و تا دقایق پایانی نیز موفق بود اما در نهایت در دقایق پایانی مقاومت پاس فرو ریخت و شاهین با پروازی بلند موفق شد بازی باخته را به تساوی بکشاند. در این دیدار ابتدا مهاجم اسبق تیم پاس که در ترکیب تیم شاهین حضور داشت گل نخست زا به ثمر رساند ومقداد اکبر خواه در دقیقه 85 گلزنی کرد.
شاهین با این گل به بازی برگشت و با امیدواری بیشتر دقایق پایانی را دنبال کرد و بر شدت حملات خود افزود. اما پاس برخلاف تیم میهمان تلاش کرد با دفاع چند لایه با چنگ و دندان از پیروزی خود دفاع کند که در اجرای این تاکتیک ناکام ماند ودر وقت‌های تلف شده صادق رضائی در دقیقه 93 از اشتباه مدافعان پاس نهایت سود را برد و موفق شد گل تساوی شاهین را به ثمر برساند. و شاهین با کسب نتیجه مساوی از شکست تلخ در دامنه الوند نجات یافت و پاس همدان که خود را در یک قدمی فتحی بزرگ می‌دید سرانجام به مساوی رضایت داد تا با یک امتیاز بیشتر بالاتر از عقاب قرار بگیرد و به بقا در لیگ امیدوار باشد هر چند هنوز کابوس سقوط به طور جدی این تیم قدیمی را تهدید می‌کند.
در دیگر دیدارهای این هفته تنها دو تیم ون‌پارس و شهید قندی موفق به کسب پیروزی شدند و سایر دیدارها به تساوی کشیده شد.
تیم فوتبال ون‌پارس نقش جهان اصفهان دو بر یک اترک بجنورد را شکست داد و شهید قندی یزد نیز با یک گل موفق شد مس نوین کرمان را مغلوب کند. در این هفته تیم‌های شهرداری نوشهر مقابل اسپاد تهران و فولاد نوین خوزستان برابر خلیج فارس ماه‌شهر به تساوی بدون گل رضایت دادند تیم فوتبال عقاب نیز مقابل نود ارومیه یک بر یک متوقف شد. پس از گذشت 18 هفته از این رقابت‌ها شاهین بندرعامری با 37 امتیاز یکه‌تاز جدول رده‌بندی است و اسپاد تهران با 31 امتیاز در جای دوم قرار دارد و دو تیم شهید قندی یزد و ون‌پارس نقش جهان اصفهان نیز با 30 امتیاز به طور مشترک در رده سوم قرار دارند. در انتهای جدول سقوط گل ریحان البرز قطعی است و برای معرفی دومین تیم سقوط کرده تیم‌های عقاب تهران، پاس همدان، اترک بجنورد و مس  نوین کرمان از کاندیداهای سقوط به شمار می‌روند که در این بین دو تیم پاس و عقاب بیش از هر تیم دیگری کابوس سقوط را احساس می‌کنند.
تیم فوتبال پاس همدان در هفته نوزدهم لیگ دوشنبه هفته آینده 22 فروردین راهی شیراز خواهد شد تا با مهیار ایمان سبز دیدار کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.