پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 131220

 
کارشناس هواشناسی همدان:

سرعت باد در همدان به ۷۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد
تاریخ خبر : 1402-01-11
     
 
 
     
متن خبر :


کارشناس هواشناسی استان همدان گفت: تا یکشنبه به تناوب وزش باد نسبتاً شدید را در نقاط مختلف استان شاهد خواهیم بود به طوری که سرعت باد تا ۷۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

محمد حسن باقری شکیب در گفتگو با مهر گفت: از بعدازظهر امروز رفته رفته با افزایش ابرناکی ها و فعالیت سامانه بارشی در استان طی روز جمعه در اغلب نقاط استان بارش باران را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: بارش باران در نیمه غربی بهتر خواهد بود و می‌توانیم در اواخر وقت رفته رفته بارش برف هم به خصوص در مناطق مرتفع استان انتظار داشته باشیم و بعد از عبور سامانه بارشی از استان برودت هوا و کاهش محسوس دما را شاهد خواهیم بود به طوری که در صبح شنبه و یکشنبه در برخی از مناطق شمالی استان دماهای صبحگاهی هوا به ۷ در جه زیر صفر هم خواهد رسید.

وی افزود: صبح دوشنبه با عبور این سامانه از استان آسمان استان صاف و آفتابی را شاهد خواهیم بود و از سرعت باد هم کاسته خواهد شد.

وی بیان کرد: کمینه و بیشینه دما در ایستگاه فرودگاه همدان طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ و ۱۹ درجه سلسیوس گزارش شده است و در این مدت رزن با یک درجه بالای صفر خنک‌ترین و قهاوند در گرم‌ترین ساعات ۲۰ درجه سلسیوس گزارش شده است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.