پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 118030

 
ستاد انتخابـاتی‌کاندیداهـا کجاست؟
تاریخ خبر : 1400-03-18
     
 
 
     
متن خبر :

 تقریباً نیمی ‌از مهلت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گذشته، اما همچنان تنور تبلیغات فیزیکی در سطح شهر سرد است.
محدودیت موجود به علت شیوع ویروس کرونا، طی یک سال و نیم اخیر باعث شده است که فضای مجازی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. همین موضوع باعث شده است که کاندیداهای انتخابات‌ بیش از گذشته به تبلیغات در فضای مجازی روی آورده‌اند.
با این حال برخی انتخابات پیش رو را با انتخابات اسفند 98 مقایسه کرده و بازار کم رونق تبلیغات انتخاباتی را به علت تکرار میزان مشارکت مردمی همانند انتخابات یازدهمین دوره مجلس می‌دانند.
یکی از دلایل این مسئله را می‌توان مشکلات اقتصادی و معیشتی حال حاضر کشور دانست. طی چند سال گذشته و با وجود انعقاد معاهده برجام، کشورمان تحت ظالمانه‌ترین تحریم‌ها قرار گرفته بود که همین مسئله باعث ایجاد مشکلاتی بر سر راه اقتصاد و اشتغال در کشورمان شده است.
ورود نکردن و یا احراز صلاحیت نشدن چهره‌های اصلی بخصوص از جریان اصلاحات، اتفاقی بود که برای انتخابات مجلس یازدهم نیز اتفاق افتاد.
برخی نسبت به این اتفاق بر این باورند که از آنجایی که ائتلاف میان کاندیداهای اصولگرا به صورت محسوسی وجود داشته و از سوی دیگر از جریان مقابل گزینه‌های کم تعداد و کمتر شناخته شده وجود دارد، انتخابات شکل رقابتی خود را تا اندازه از دست داده و همین رو باعث ایجاد گمانه‌زنی‌ها از تکرار میزان مشارکت اسفند 98 در خرداد 1400 شده است.
شاهد این مسئله هستیم که در شهر ستاد‌های آیت‌ا... سید ابراهیم رئیسی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در صورتی در جای جای شهر دیده‌ می‌شود که ستاد انتخاباتی سایر کاندیداها یا افتتاح نشده و یا طی روز‌های جاری و پس از گذشت نیمی از مهلت انتخاباتی قصد آغاز فعالیت را دارند.
گفتنی است که در کشورمان به جای اینکه کاندیداها از دل احزاب مشخص بیرون بیایند، همواره احزاب در پی قدرت گرفتن افراد در کشور تشکیل می‌شوند. از این رو احزاب، گروه‌ها و تشکل‌ها همواره به دنبال حمایت از اصلی‌ترین مهره‌ها برای حمایت هستند. همانطور که گفته شد پیروزی رئیسی در انتخابات پیش رو محتمل تر از سایر کاندیداها بوده و از این رو شاهد حمایت اکثریت احزاب به خصوص در جریان اصولگرا از وی هستیم و این مسئله یکی از دلایل تعدد ستادهای انتخاباتی رئیسی است.
در پی بازدید از ستاد‌های انتخاباتی حال حاضر در سطح شهر، شاهد این مسئله هستیم که حضور و تجمعات در این ستاد‌ها و در کل حال و هوای شهر از لحاظ انتخاباتی، قابل مقایسه با انتخابات‌های ادوار گذشته نیست.
نسبت به تجربه نگارنده این مطلب، انتخابات ریاست جمهوری همواره نسبت به انتخابات‌های دیگر بیش از همه مورد توجه مردم کشورمان قرار داشته و از همین رو فضای تبلیغاتی در روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری فضای کشور و شهر‌ها را پر می‌کرد. در خاطر داریم که در ستاد‌های تبلیغاتی حضور جوانان از هر نوع قشری در کنار هم شور و هیجان بخصوصی را به مردم منتقل می‌کرد. البته گفتنی است که روزهای آخر مهلت تبلیغاتی کاندیداها، تنور انتخاباتی در داغ‌ترین حالت ممکن خود قرار خواهد گرفت و تا آن زمان یک هفته دیگر باقی مانده است.
آدرس ستاد‌های فعال در همدان:

*سعید جلیلی
به گفته مسعود جلیلیوند رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی، ستاد انتخابات این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در همدان به شرح ذیل است:
 ■ خیابان تختی حسینیه امام زاده یحیی ستاد خواهران و برادران

*محسن رضایی
مصطفی غفاری رئیس ستاد رضایی اظهار کرد که مکان ستاد‌های انتخاباتی این کاندیدای ریاست جمهوری تا روز افتتاحیه اعلام رسمی نخواهد شد. وی در ادامه اعلام کرد که زمان افتتاحیه هنوز مشخص نشده است.

*سید ابراهیم رئیسی
به گفته علی اصغر سلیمانی قائم مقام و جانشین رئیس ستاد شهرستان آیت ا... رئیسی، ستادهای این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در همدان به شرح ذیل است:
■ خیابان تختی مسجد آیت ا... انصاری ستاد خواهران
■ خیابان هنرستان ستاد خواهران
■ خیابان شهدا ستاد خواهران
■ شهرک مدنی حسینیه آل رسول ستاد خواهران
■ شهرک بهشتی ستاد خواهران
■ خیابان کرمانشاه مسجد زینبیه ستاد فرهنگیان
■ شهر مریانج ستاد خواهران
■ بلوار ارم ستاد خواهران و برادران
■ شهر جورقان
■ شهر قهاوند ستاد خواهران
■ شهر قهاوند ستاد برادران
■ شهرک مدنی فاز 3 مسجد الحسینی ستاد خواهران
■ خیابان خواجه رشید کوچه نیشکر
■ امامزاده عبدا... نرسیده به میدان عین‌القضات، روبه‌روی گنبد علویان
■ سرگذر ابتدای دباغ‌خانه مغازه آقای تقی‌پور

*عبدالناصر همتی
به گفته جواد گیاه‌شناس رئیس ستاد انتخاباتی همتی، ستاد این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در همدان به شرح ذیل است:
■ میدان دانشگاه(جهاد)، نبش خیابان عارف، روبه‌روی جهاد کشاورزی

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.