پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 137199

 
روند کاهشی سوانح رانندگی نوروز ۱۴۰۳ در همدان
تاریخ خبر : 1403-01-09
     
 
 
     
متن خبر :


رییس پلیس راه استان همدان گفت: داده های آماری گویای این است که سوانح فوتی، جرحی و خسارتی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون روند کاهش داشته است که امید می رود تا پایان طرح این روند کاهشی تداوم داشته باشد.

علی فکری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: فوتی های ناشی از سوانح جاده ای استان همدان ۶۰ درصد کاهش داشته است و همه متوفیان نیز بومی بوده و مسافران سهمی از این آمار ندارند.

وی اضافه کرد: بیشترین و مهم ترین علت بروز سواح فوتی در جاده های برون شهری استان همدان تخطی از سرعت مطمئنه و تجاوز به چپ ثبت شده است.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: هم اینک تردد روان را در جاده های برون شهری این استان شاهد هستیم در حالیکه حجم ترافیک روز گذشته بسیار سنگین بود.

فکری اظهار کرد: به آغاز طرح نوروزی پلیس ۸۵ تیم خودرویی محسوس به همراه ۲۰ تیم نامحسوس کار کنترل ایمنی تردد در جاده های برون شهری این استان را عهده دار بودند.

وی اضافه کرد: بیشترین تخلفات ثبت شده توسط مامورن پلیس راه در نوروز امسال نبستن کمربندی ایمنی، تردد با سرعت غیرمجاز و نقص فنی خودروها بوده است.

رییس پلیس راه استان همدان تاکید کرد: ناوگان عمومی مسافربری نظیر اتوبوس و مینی بوس کمتر از ۲ درصد سوانح رانندگی را در طول سال به خود اختصاص می دهند و نوروز امسال شاهد هیچگونه سانحه فوتی، جرحی و خسارتی برای ناوگان مسافربری نبودیم.

فکری افزود: اتوبوس ها پیش از حرکت از ترمینال کنترل می شوند و در ایستگاه های پلیس راه نیز سلامت فنی آنها رصد می شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.