پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 فروردين 1402

کد خبر : 110587

 
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان:

اساس تربیت نیرو برای انقلاب اسلامی، آموزش و پرورش است
تاریخ خبر : 1399-05-07
     
 
 
     
متن خبر :

 آموزش و پرورش پایه و اساس تربیت نیرو برای انقلاب اسلامی است و این کار بسیار مهم و بزرگی محسوب می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: امروز یکی از خطوط مقدم زمینه‌سازی برای نظام جمهوری اسلامی در همین جا است.
مظاهر مجیدی در آئین تکریم و معارفه مسئول بسیج فرهنگیان استان همدان ضمن گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد اظهار کرد: رسالت پیامبران در دستگاه بزرگ تربیت و آموزش رقم می‌خورد و اساس و پایه کار انقلاب اسلامی بر انسانیت، تربیت و تعالی انسان بود.
وی با بیان اینکه تمام هم و غم ما باید این باشد که بتوانیم این رسالت بزرگ پیامبری را که برای تربیت انسان‌ها است، رقم بزنیم، گفت: شاید آموزش و پرورش به‌تنهایی نتواند این مأموریت را انجام دهد؛ بنابراین دستگاه‌های دیگر نیز باید کنار هم قرار بگیرند و مشارکت کنند تا این کار بزرگ اتفاق بیفتد.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: در کشورهای دیگر افراد نخبه در آموزش و پرورش به‌کارگیری می‌شود تا نیرو برای کشور خود تربیت کنند؛ ما هم باید در این مسیر قرار بگیریم که از نخبه‌های خود استفاده کنیم تا بتوانیم رسالت مهم تربیتی را فراهم کنیم.
مجیدی با بیان اینکه علم با تربیت متفاوت است، اظهار کرد: آنچه امروزه جهان از آن آسیب می‌بیند نبود این 2 در کنار هم است، شاید علم ایجاد شده باشد اما تربیتی که این علم را به مسیر صحیحی ببرد کمتر دیده می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر می‌بینیم برای نخستین بار در جهان، آمریکایی‌ها از بمب اتم استفاده می‌کنند نشان‌دهنده آن است که شناخت علمی بالا است، ابراز کرد: در کنار این اقدام، تربیتی نیست که آن بمب کجا استفاده ‌شود؛ چرا صدها هزار نفر انسان بی‌گناه کشته می‌شود، شاید یکی از دلایل آن نبود تربیت در کنار علم باشد.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بیان کرد: امروز مجموعه و سپاه و بسیج در کنار آموزش و پرورش می‌خواهد در آن مسیر قرار بگیرد و با انجام مأموریت مشترک می‌خواهد بگوید که همان‌گونه که در بسیاری از موضوعات برای دفاع از انقلاب اسلامی سینه سپر و دفاع کردیم، امروز یکی از خطوط مقدم بسترسازی برای نظام جمهوری اسلامی در همین جا است.
مجیدی از مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش و مسئول جدید بسیج فرهنگیان خواست که تلاش خود را بر روی این کار بگذارند و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی مأموریت بزرگی را برای سپاه تعریف کرده است و ما باید ۸ میلیون نیروی مؤمن، جوان، انقلابی و پایه کار را تربیت کنیم که این مأموریت بزرگی است و به‌تنهایی از عهده ی سپاه برنمی‌آید.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه اگر به آن سمت نرویم به‌طور قطع هر جا این خلأ ایجاد شود از آنجا ضربه می‌خوریم، گفت: ضمن اینکه مأموریت‌های جداگانه خود را پیگیری می‌کنیم، می‌خواهیم یک هم افزایی برای رسیدن به یک هدف بزرگ داشته باشیم.
وی افزود: در آستانه چهل‌ویکمین سال انقلاب اسلامی هستیم و در این ۴۰ سال صدها تجربه گرانبها داریم که ما با یک دشمن سرکش مقابل هستیم و ما را به همین سادگی رها نمی‌کند.
 وظیفه بسیج در آموزش و پرورش کمک به تربیت و رشد انسان است
مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان هم گفت: وظیفه بسیج در آموزش و پرورش کمک به دستگاهی است که وظیفه تربیت و رشد انسان را در کشور دارد برای کارآمدی و موفقیت روزافزون در خلق و توسعه است، در خلق و توسعه هویت مؤمنانه، موحدانه، مجاهد، ولایت‌مدار و توسعه این هویت به سایر اقصی نقاط جهان است.
طیب فریادرس اظهار کرد: زمانی که کشور ما به کرونا مبتلا شد، حدود یک ماه و شاید بیشتر، غربی‌ها فرصت داشتند که آماده‌سازی لازم در این‌باره داشته باشند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.