پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 19 تير 1399

کد خبر : 107188

 
توصیه های تغذیه ای برای روزهای کرونایی
تاریخ خبر : 1399-01-12
     
 
 
     
متن خبر :

بیماران برای بازیابی سلامتی باید توصیه‌های تغذیه‌ای کارشناسان بهداشتی را جدی بگیرند و رژیم غذایی صحیح را در دوران نقاهت کرونا رعایت کنند.

رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان این مطلب گفت: بیماران در گام نخست باید از مصرف غذاهای پرچرب و سنگین و سرخ شده مانند ماکارانی، آبگوشت‌های غلیظ، انواع کوکو و کتلت، پیتزا و سیب زمینی سرخ شده به دلیل ایجاد اختلال گوارشی اجتناب کنید. 

به گزارش ایرنا، آرزو کاوه ئی با تاکید بر پرهیز از مصرف انواع ترشی به دلیل تحریک دستگاه تنفسی و ایجاد سرفه اضافه کرد: به منظور کاهش میزان نمک دریافتی، مصرف انواع شوری و غذاهای کنسرو شده توصیه نمی شود. 

رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: بیماران باید مصرف غذاهای شیرین، آبمیوه های صنعتی، نوشابه های صنعتی و گازدار، مربا و قند و شکر را به حداقل برسانند.

کاوه ئی گفت: همچنین باید از مصرف زیاد سیر و زنجبیل، انواع سس تند و خردل پرهیز کرده و  مصرف نوشیدنی های محرک و کافئین دار مانند قهوه، چای غلیظ، نسکافه  و شکلات تلخ را محدود کنند.

وی با بیان اینکه بیماران در صورت وجود اسهال از مصرف سبزیجات و سبوس خودداری کنند گفت: مصرف چربی‌های حیوانی و روغن های جامد مانند کره، دنبه ممنوع است و به دلیل ایجاد «موکوس» (خلط) در دستگاه تنفسی بیماران باید مصرف لبنیات به‌جز نوع پروبیوتیک را محدود کنند. 

کاوه ئی استفاده نکردن از روغن‌های مفید مانند کلزا، زیتون و کنجد برای سرخ کردن و ضرورت تداوم رعایت رژیم غذایی خاص برای افراد مبتلا به دیابت و فشار خون در این دوران را مورد تاکید قرار داد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.