پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 4 تير 1403

کد خبر : 130817

 
ایجاد کانون‌های ثابت گردشگری عشایر در همدان
تاریخ خبر : 1401-12-15
     
 
 
     
متن خبر :


 به دنبال ایجاد کانون‌های ثابت گردشگری عشایر هستیم تا گردشگران با زیست بوم عشایر آشنا شوند.

مدیر امور عشایر استان از راه‌اندازی کمپ‌های عشایری برای ایام نوروز در همدان خبر داد و افزود: برای ایام نوروز سیاه‌چادرهای عشایری در تپه هگمتانه نصب خواهد شد و پیگیر هستیم چند نقطه دیگر هم شناسایی کنیم تا کمپ عشایری زده‌شود.

جعفر کاویانی‌دلشاد با بیان اینکه ۶۵۰۰ تن نهاده‌های دامی در بین عشایر استان توزیع شده‌است، خاطرنشان کرد: در سالجاری ۶۵۰۰ تن نهاده دامی از جمله جو، ذرت و کنسانتره در بین عشایر استان همدان توزیع شده‌است.

مدیر امور عشایر استان با اشاره به صندوق خُرد زنان عشایر در استان همدان، اظهار کرد: در حال حاضر یک صندوق خُرد زنان عشایر در استان وجود دارد که به دنبال ایجاد 5‌صندوق دیگر هستیم.

وی با تأکید بر اینکه واگذاری اراضی موجود در سامانه‌های عشایری به این سامانه‌ها آسیب زده‌است، تصریح کرد: واگذاری زمین برای ایجاد طرح‌های صنعتی، تخریب و حفاری‌های غیرمجاز مراتع توسط معادن و روستاییان و ایجاد شهرک‌ها به سامانه‌های عشایری آسیب زده‌است به طوریکه سامانه میدانک ارزانفود و سولان از جمله سامانه‌های آسیب دیده از این فعالیت‌ها هستند.

مدیر امور عشایر استان با اشاره به اینکه گرانی گوشت قرمز هیچ سودی برای تولیدکنندگان نداشته‌است، یادآور شد: به دنبال این هستیم گوشت عشایر را مستقیم وارد بازار کنیم.

کاویانی‌دلشاد با تأکید بر تنوع‌بخشی به درامد عشایر، تصریح کرد: سازمان امور عشایر 4‌برنامه در راستای تنوع‌بخشی به درامد عشایر در زمینه گوشت، صنایع‌دستی، گردشگری و گیاهان دارویی تدوین کرده‌است.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.