پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

کد خبر : 130140

 
۶۲ پروژه کشاورزی در استان به بهره‌برداری می رسد
تاریخ خبر : 1401-11-18
     
 
 
     
متن خبر :


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از افتتاح ۶۲ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۶۷۸ نفر خبر داد.

رضا بهراملو بیان کرد: مجموع ۶۲ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر 5 هزار و ۱۶۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۷۸ نفر در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تشریح کرد: این پروژه‌ها شامل تعداد ۱۵ طرح تولیدات گیاهی با اعتباری بالغ بر ۶۸۹میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۰۶ نفر، تعداد ۱۲ پروژه تولیدات دامی با اعتباری بالغ بر ۷۸۷میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۷ نفر، ۴ مورد پروژه در حوزه‌های شیلات و آبزی پروری با اعتباری بالغ بر ۱۸۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰ نفر، تعداد ۶ پروژه صنایع کشاورزی با اعتباری بالغ بر 3 هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰۵ نفر و هم چنین تعداد ۲۵ پروژه آب و خاک با اعتباری بالغ بر ۳۰۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۹۰ نفر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: روز گذشته نیز فرماندار شهرستان رزن به همراه مدیر جهاد کشاورزی و بخشدار سردرود و امام جمعه شهر دمق، گاوداری شیری ۶۰ رأسی قوچعلی کیهانی در روستای خورونده را افتتاح کردند؛ این گاوداری با حمایت جهاد کشاورزی و هزینه بالغ بر 3 میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

بهراملو، میزان تولید شیر این مجموعه را سالیانه ۱۳۵ تن و اشتغالزایی آن را ۵ مورد اعلام کرد و افزود: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای استان همدان نیز در شهر کرفس واقع در شهرستان درگزین کلنگ‌زنی خواهد شد.


 

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.