پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 116397

 
مدیرکل تعزیرات حکومتی عنوان کرد

رسیدگی به ۲۲۵ فقره پرونده احتکار کالا در استان طی سالجاری
تاریخ خبر : 1399-12-18
     
 
 
     
متن خبر :


 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از رسیدگی به ۲۲۵ فقره پرونده احتکار کالا طی سالجاری در استان همدان خبر داد.
داریوش جودکی عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۲۵ فقره پرونده احتکار با محکومیت بیش از ۳۳۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال در تعزیرات حکومتی استان همدان رسیدگی شده است.
وی افزود: بیشترین پرونده‌ها مربوط به احتکار مواد غذایی شامل روغن، برنج، شکر و دیگر اقلام مورد نیاز مردم بوده که ارزش آن بیش از ۲۷ میلیارد ریال بوده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان رقم پرونده‌های احتکار لوازم خانگی را بیش از ۲۶ میلیارد ریال و لاستیک خودرو را بیش از ۲۱ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این اقلام نیزدر رتبه‌های بعدی احتکار کالا در استان همدان قرار دارند.
جودکی با بیان اینکه اجناس مکشوفه با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در شبکه رسمی توزیع شده و خواهد شد، گفت: تعزیرات حکومتی و دستگاه‌های نظارتی با کسانی که کالای مورد نیاز مردم را احتکار می‌کنند به‌صورت جدی برخورد خواهند کرد.
وی بابیان اینکه نوسانات قیمت در بازار هم دغدغه مصرف‌کنندگان شده و هم فروشندگان و خودداری از فروش کالا و انبار کردن آن از عوارضی است که به این مشکلات دامن می‌زند، گفت: شناسایی انبارهایی که اجناس در آنها احتکار می‌شود در دستور کار تعزیرات حکومتی قرار دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.