پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 132351

 
هیچ روستای بی برقی در کبودراهنگ وجود ندارد
تاریخ خبر : 1402-03-09
     
 
 
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان‌پیام:در شهرستان کبودراهنگ هیچ روستای بدون برقی و جود ندارد و برای تعمیرات و نگهداری شبکه موجود۳۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ در جلسه مشترک با  رییس و اعضای شورای اسلامی شهرستان  با بیان این مطلب  بر لزوم تحقق شعار سال تاکید و اظهارداشت: هدف اصلی ما تامین برق مطمئن و پایدار برای مردم و همه مشترکان است و برای تحقق این هدف چند محور اصلی مشخص شده است که یکی از این محورها، هوشمندسازی شبکه توزیع است.

علی همدانی  با اشاره به خدمت‌‌رسانی بی‌وقفه کارکنان شرکت برق در تأمین آب شرب مردم شهرستان همدان افزود: با توجه به حساسیت بالای طرح تامین آب شرب شهر همدان در سال گذشته، در اقدامی جهادی و با حضور بیش از 30 اکیپ عملیاتی نسبت به اصلاح و تعمیر 23 کیلومتر از خطوط تغذیه‌کننده ایستگاه پمپاژ آب و طرح آبرسانی در خط 20 کیلوولت سرایجوق اقدام شد.

وی دیگر محورهای مهم از ماموریت شرکت توزیع برق را افزایش بهره وری، قابلیت اطمینان شبکه، مشتری مداری و ارتباط دوسویه و مستمر با مشترکین عنوان کرد. همدانی  با بیان اینکه بزرگ‌ترین بستر ارتباط با مشتریان اپلیکیشن «برق من» و مرکز ارتباط اتفاقات و عملیات 121 است، گفت: حوزه بهره‌برداری شرکت با بررسی درخواست‌های مردم به ویژه در زمینه خاموشی، سرویس روشنایی معابر و همچنین سرقت سیم مسی همواره در اسرع وقت اقدام و به درخواست‌های مردمی در حوزه‌های مختلف پاسخ می‌دهد.

مدیر توزیع برق شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه سال گذشته با موفقیت پیک بار تابستان را پشت سر گذاشتیم، افزود: امید است امسال نیز شاهد توفیقات بیشتر از سال قبل باشیم و بتوانیم با مدیریت صحیح بار در تمام بخش‌ها با موفقیت از پیک بار سال 1402 نیز عبور کنیم.

همدانی در ادامه اظهار داشت : شهرستان کبودراهنگ از لحاظ وسعت بزرگ‌ترین شهرستان در استان همدانث است که طول شبکه فشار متوسط آن یک هزار و 482 کیلومتر، شبکه فشار ضعیف شهرستان 642 کیلومتر و تعداد مشترکین شهرستان 47 هزارو 183 اشتراک است که با 29 فیدر فشار متوسط هوایی از 4 پست فوق توزیع تغذیه می‌شود و مصرف همزمان پیک شهرستان 61 مگاوات است.

وی با بیان اینکه در شهرستان کبودراهنگ روستای بدون برق وجود ندارد،گفت: تاکنون برای تعمیرات و نگهداری شبکه موجود 31 میلیارد ریال هزینه شده و در بحث اجرای طرح‌های کاهش تلفات که از اهداف اولویت‌دار شرکت است 18 میلیارد ریال اعتبار جذب شده است.

همدانی افزود در سال گذشته در بحث وصول مطالبات توانستیم رتبه نخست در بین واحدهای اجرایی شرکت‌های توزیع استان را کسب کنیم، افزود: همچنین موفق شدیم میانگین زمان نصب کنتور انشعاب برق را به 5 تا 7 روز کاری کاهش دهیم.

در ادامه این نشست مقرر شد کارگروه ویژه برای  همکاری و تعامل بیشتر بین شهرداری و اداره برق تشکیل شود ،تیر برق های مزاحم در سطح شهر، معرفی نمایندگان هر دو طرف برای  پیگیر امور مرتبط و سهولت در برنامه ریزی و پیشبرد اهداف سازمانی ساماندهی شوند، خاموشی برخی از خیابانها و معابر عمومی سطح شهر پیگیری شود همچنین هماهنگی لازم برای  جابجایی شبکه برق در تعریض یا ایجاد گذر جدید و اصلاح هندسی هایی که بنا به ضرورت توسط شهرداری و در روستاها بر عهده دهیاری ها انجام شود .

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.