پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120754

 
معاون استاندار همدان:

تفکر بسیجی ریشه در آموزه‌های دینی دارد
تاریخ خبر : 1400-09-02
     
 
 
     
متن خبر :

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان بیان کرد که تفکر بسیج تنها مربوط به سال‌های 1357 و 1358 نیست، بلکه ریشه در اعتقادات، مسائل و آموزه‌های دینی این ملت و ریشه در عاشورای حسینی(ع) دارد.
به گزارش ایرنا، «مهدی باب‌الحوائجی» در آیین گرامیداشت هفته بسیج در محل دانشگاه علوم‌پزشکی همدان گفت: بسیج و بسیجی یک تفکر و اندیشه است که منبع و ریشه قوی دارد چراکه هرچه ریشه نظامات فکری قوی باشد آن اندیشه مؤثرتر است.
باب‌الحوائجی گفت: تفکر بسیجی به علت ریشه داشتن در اعتقادات تکلیف محور ما، فارغ از زمان و مکان و جنسیت بوده یعنی بسیجیان بدون توجه به زمان و مکان تکلیف خود را در مسیر ولایت به خوبی انجام می‌دهند. وی با بیان اینکه بسیجی اهل مطالعه، تعقل، حرکت بوده و اهل ایستادن و مانایی نیست افزود: بسیجیان دارای هدف، برنامه‌ریزی، تعقل و عقلانیت بوده و بسیجی بلندترین، بزرگترین و سخت‌ترین قله‌ها را با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) فتح می‌کند. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز  گفت: امروز در بخش های مختلف کشور نیازمند وحدت و همگرایی و حمایت و پشتیبانی از مدیران و مسئولان هستیم. حمیدرضا حاجی بابایی افزود: ملت ایران ملتی بسیجی است و هر فردی که برای استحکام و بقای نظام جمهوری اسلامی فداکاری می کند بسیجی محسوب می‌شود. وی با تاکید بر اینکه دفاع هشت ساله از نظام در دوران دفاع مقدس معیاری برای بسیجی بودن امروز برخی از افراد محسوب نمی شود اضافه کرد: جلب رضایت مردم و فراهم کردن شرایط مناسب برای آنان وظیفه مسئولان است با این وجود صبوری در برابر مشکلات و تحمل شرایط سخت اقتصادی نشانه بسیجی بودن است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور در جبهه های حق علیه باطل از سردار سلیمانی، سید الشهدای مقاومت ساخت و در دوران پس از جنگ نیز سردار همه هستی خود را در راه دفاع از آرمانهای انقلاب بخشید.
مهدی فرجی افزود: ۲ مدافع سلامت همدان به نام های سیده «زهرا موسوی» و «گلنار قیامتی» در مسیر مقابله با ویروس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل شدند که این ۲ شهیده از جمله افراد ایثارگر در زندگی خانوادگی و محل کارشان بودند.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان نیز گفت: هفته بسیج بزرگداشت جریانی است که در طول زمان اثرگذاری خود را نشان داده و در مسیر ولایت برای کشور تلاش کرده است.
محمدمهدی مجذوبی افزود: بسیج در زمان‌های مختلف متناسب با چالش روز تلاش کرده است که نمونه بارز آن رشادت‌های آنان در جریان دفاع‌مقدس و افتخارهای بزرگ به یادگار مانده از تلاش بسیجیان در جبهه مقاومت برای جبهه اسلام است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.