پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 131095

 
برای استان‌های شلوغ و پرمسافر اعلام شد

همدان در دسته چهارم با ظرفیت 60 درصد رزرو مسافر
تاریخ خبر : 1401-12-25
     
 
 
     
متن خبر : دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر، استان‌ها و شهرهای پرمسافر در هفته نخست، تعطیلات نوروز را اعلام کرد.

مصطفی فاطمی در نشست خبری ستاد هماهنگی خدمات سفر که چهارشنبه ۲۴ اسفندماه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شد، با اشاره به ثبت بیش از ۵۰ میلیون نفر شب اقامت در نوروز گذشته، اسامی استان‌ها و شهرهایی که ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی آنها در هفته نخست تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ به مرز تکمیل رسیده‌است را به منظور برنامه‌ریزی بهتر در نوروز اعلام کرد و گفت: هرمزگان، فارس، مازندارن، گیلان، اصفهان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان و قم استان‌هایی هستند که تا ۹۰ درصد ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی آنها تکمیل شده‌است.

به گفته وی، استان‌های خراسان رضوی، مرکزی، سمنان، کرمانشاه، اردبیل و خراسان شمالی نیز با تکمیل ۸۰ درصد ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی‌شان به فهرست مقاصد پرمسافر پیوسته‌اند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: در استان‌های آذربایجان شرقی، گلستان، البرز، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، خراسان جنوبی و ایلام نیز ۶۰ درصد ظرفیت اقامتگاه‌ها تکمیل شده‌است.

فاطمی، دسته چهارم استان‌های پرمسافر را که کمتر از ۶۰ درصد ظرفیت اقامتگاه‌های آنها در هفته نخست نوروز تکمیل شده، همدان، کردستان، زنجان و آذربایجان غربی اعلام کرد.

مدیرکل گردشگری داخلی با بیان اینکه شهرهای جایگزین برای مقاصد پرمسافر اعلام خواهد شد، گفت: مسافرانی که هنوز برای سفر برنامه‌ریزی نکردند با توجه به وضعیت هر استان می‌توانند برای سفر به مقاصدی که کمتر مسافر داردند برنامه‌ریزی کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.