پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 26 دي 1399

کد خبر : 109809

 
رئیس نظام پزشکی خبر داد

مرگ روزانه ۵‌کرونایی در نهـاوند
تاریخ خبر : 1399-04-12
     
 
 
     
متن خبر :

 نهاوند- معصومه کمالوند-  خبرنگار همدان پیام: آمار فعلی در نهاوند نسبت به اواخر اسفندماه سیر افزایشی داشته و به‌اصطلاح وارد موج دوم شده است، شاهد این ماجرا هم مرگ روزانه ۵ تا ۶ نفر در اثرابتلا به کرونا و ۲۰ بستری در بیمارستان و اورژانس است.
رئیس نظام پزشکی شهرستان نهاوند با بیان مطالب فوق و ضمن تأکید بر اینکه مردم شرایط واقعی را درک کنند، گفت: از مردم تقاضا داریم پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ جان خود و خانواده‌شان رعایت کنند.
غلامرضا مسعودی ادامه داد: اگر بخواهیم درباره موج دوم صحبت کنیم، این موج ۶روزی است که در شهرستان آغاز شده است و دلیل مهم این ادعا هم اینکه در موج نخست، در مطب‌ها موارد مثبت کمتری داشتیم اما حالا متأسفانه به روزانه ۳ تا ۵ مورد مشکوک رسیده است.
وی با بیان اینکه روزانه ۲۰ نفر در نهاوند بستری می‌شوند، گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان بیش از ۵۰ تا ۶۰ مورد است که ۲۰ نفر حاد بستری می‌شوند و باقی هم با ارائه دارو در منزل قرنطینه و مراحل درمان را پیش می‌گیرند.
مسعودی افزود: درحال‌حاضر بیمارستان علیمرادیان که مرکز بستری بیماران کرونایی است، تخت خالی ندارد و بیماران در اورژانس پذیرفته می‌شوند.
وی گفت: اگر مردم بدانند روزانه ۴ تا۵ مورد مرگ بر اثر کرونا در شهرستان داریم، با حضور در جشن‌های عروسی و آئین‌های ختم، با دست خودشان محفل گرم خانواده را به عزا تبدیل نمی‌کنند.
مسعودی در پایان خاطرنشان کرد: اوضاع حساس‌تر و جدی‌تر از آن است که رسانه‌ها می‌گویند، مردم حداقل کاری که می‌توانند برای حفظ سلامت‌شان انجام دهند، این است که ماسک و دستکش استفاده کرده و فاصله اجتماعی را هم رعایت کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.