1400-07-151400-07-25bool(false) 1400-07-151400-07-25bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 25 مهر 1400

کد خبر : 119634

 
ساخت دومین گرمخانه جدید در همدان
تاریخ خبر : 1400-06-22
     
 
 
     
متن خبر :

 همزمان با فصل سرما و برودت هوا، بی‌خانمان‌های دوره‌گرد همدان در گرمخانه شهرداری گردهم می‌آیند تا از کارتن‌خوابی در امان مانده و سر بر بالینی گرم قرار دهند.
ایجاد گرمخانه مجهز از سوی شهرداری همدان بخصوص با تأمین تجهیزات مناسب در سال‌های اخیر معضل کارتن‌خوابی در سطح این شهر را به حداقل رسانده و موجب شده تا افراد بی‌خانمان از این مکان استقبال کنند.
مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهرداری همدان از ساخت گرمخانه جدید در همدان خبر داد و بیان کرد: خدمات‌دهی گرمخانه شهرداری همدان به افراد بی‌سرپناه و کارتن‌خواب به صورت شبانه‌روزی است.
مرتضی رضایی در گفت‌وگو با همدان پیام، گفت: در حال‌حاضر گرمخانه‌ای که در نزدیکی آرامگاه باباطاهر است سبب نارضایتی اهالی آن منطقه شده است به همین خاطر تصمیم داریم گرمخانه‌ای جدید را با ظرفیتی 2 برابر به متراژ هزار متر در خیابان  فرات ایجاد کنیم که تاکنون تا مراحل عمرانی و معماری آن پیش رفته‌ایم.
وی با بیان اینکه افراد متقاضی برای حضور در گرمخانه می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به این مرکز مراجعه کنند، افزود: امکان استحمام و شست‌وشوی البسه، جای خواب مناسب، توزیع غذا در 3 وعده، توزیع موادشوینده و بهداشتی برای مصرف کارتن‌خواب‌ها، ضدعفونی مرکز و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی به این افراد در راستای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از جمله خدماتی است که در گرمخانه شهرداری همدان ارائه می‌شود.
رضایی گفت: این مراکز در ایام گرم سال حدود 90 الی 100نفر و در ایام سرد سال 120نفر آماده ارائه خدمات برای کارتن‌خواب‌ها و افرادی که خانواده نداشته و نیازمند خوابگاه هستند، است، همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بر جانمایی زمین مناسب برای ساخت گرمخانه جدید تأکید کرد.
علی‌اکبر نظری درخصوص رفع برخی از مشکلات اجتماعی شهر بیان کرد: لازم است موضوعات مطرح شده درخصوص ساماندهی تکدی‌گری انجام شود.
وی با تأکید بر تخصیص بودجه مناسب شهرداری برای ساماندهی متکدیان سطح شهر گفت: وظیفه و مسئولیت ذاتی شهرداری است که در زمینه ساماندهی متکدیان وارد شده و دیگر دستگاه‌های متولی نیز در این زمینه به وظایف خود عمل کنند.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان به اقدام ارزشمند شهرداری در ایجاد گرمخانه اشاره کرد و افزود: لازم است برای جانمایی زمین مناسب برای ساخت گرمخانه جدید در خیابان فرات اقدام شود و بودجه لازم برای ساخت آن نیز پیش‌بینی شود.
وی با اشاره به تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی و اتوبوس بیان کرد: تمام نرخ‌های حمل‌ونقل درون‌شهری برعهده شهرداری بوده و ارگان دیگری نمی‌تواند در این خصوص دخالت کند چراکه براساس قانون این موضوع از وظایف شورا و شهرداری است.
نظری با تأکید بر توجه ویژه به امرارمعاش رانندگان تاکسی و تعیین نرخ واقعی تاکسی افزود: جلسات تعیین نرخ جدید تاکسی باید با نظارت و محوریت تاکسیرانی شکل گرفته و انجام شود.
وی به بیان مشکلات رانندگان تاکسی از جمله نبود بیمه، درآمد پایین، گرانی قطعات خودرو پرداخت و گفت: نداشتن بیمه از مهمترین مشکلات رانندگان این قشر است که باید سازمان تاکسیرانی این موضوع را پیگیری کرده و با کمک شورای شهر به سرانجام برساند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.