پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

کد خبر : 82482

 
بشار اسد:

دمشق هرگز فداکاری های ایران را فراموش نخواهد کرد
تاریخ خبر : 1396-07-15
     
 
 
     
متن خبر :

 سوریه هرگز فداکاری ها و حمایت های جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از دولت و ملت سوریه در دوران سخت و دشوار را فراموش نخواهد کرد.
 رئیس جمهوری سوریه در دیدار علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: خون های شهدای ایران که در سوریه ریخته شده سرمایه گران قدری برای آینده همکاری ها و مناسبات دوستانه و برادرانه دو کشور خواهد بود.
به گزارش ایرنا، بشار اسد تاکید کرد، همزمان با سرکوب تروریسم از سوی محور مقاومت، طرف مقابل برای گسترش هرج و مرج و بکارگیری تروریسم به عنوان ابزاری برای دستیابی به منافع خود تلاش می کند.
وی گفت: محور مقاومت و مبارزه کننده با تروریسم و اقدامات توسعه طلبانه برای تقویت مواضع و دستاوردهای خود، باید اقدامات سیاسی را افزایش دهد.
وی تصریح کرد، افزایش فعالیت های سیاسی به منظور بهبود و تقویت مواضع و دستاوردهای محور مقاومت ضروری است.
رئیس جمهوری سوریه گفت: تحولات اخیر منطقه به نفع محور مقاومت است و این تحولات بر قدرت و توانایی های محور مقاومت افزوده است .
دولت و ملت سوریه توطئه های آمریکایی و صهیونیستی را به شکست کشاندند
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  نیز گفت: دولت و ملت سوریه با استقامت و پایداری توانستند توطئه محور امریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان منطقه ای آن ها را به شکست بکشانند.علاءالدین بروجردی در این دیدار با تبریک پیروزی های ارزشمند اخیر ارتش سوریه در جبهه های مختلف اظهار داشت: سوریه نماد مقاومت در مقابل دشمنان در میان کشور های منطقه است و عظمت تحولات اخیر سوریه در آینده بیشتر درک خواهد شد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه اخیر بشار اسد به مقام معظم رهبری بیان کرد: این نامه نشان دهنده عمق پیوندهای میان دو کشور و نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران در پیروزی های اخیر است.بروجردی اضافه کرد: محور مقاومت در منطقه با دشمنان مشترکی مواجه است و این امر همکاری و هماهنگی مستمر و منظم میان کشورهای عضو محور مقاومت را ضروری کرده است .
وی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های گسترده صنعتی و اقتصادی جمهوری اسلامی، بر آمادگی ایران برای کمک به بازسازی سوریه تاکید کرد.
دوطرف در این دیدار همه پرسی شمال عراق و هر اقدامی که به یکپارچگی این کشور و هرکدام از کشورهای منطقه آسیب بزند را به طور کامل مردود دانست.
اسد و بروجردی بر تقویت عوامل اتحاد و هماهنگی اقشار مختلف ملت های منطقه به منظور مقابله با خطرهای تهدید کننده این کشورها و بویژه خطر تروریسم تاکید کردند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.