پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 31 فروردين 1403

کد خبر : 127747

 
اعتبارات اسدآباد از 240 به 560 میلیارد تومان رسید
تاریخ خبر : 1401-08-14
     
 
 
     
متن خبر :


■ استاندار: اعتبارات اسدآباد در سفر رئیس جمهوری 2برابر شد
■ فرماندار: 45کیلومتر راه خاکی روستائی داریم
■ نماینده مجلس: سال آینده اسدآباد چالش آب دارد


 اسدآباد-محمدجواد کوهی-خبرنگار همدان پیام:جلسه شورای اداری شهرستان اسدآباد با موضوع بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان و پیگیری اعتبارات شهرستان اسدآباد به ریاست استاندار همدان در سالن جلسات فرمانداری اسدآباد برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل دستگاه هایی که در سفر ریاست جمهوری در شهرستان اسدآباد دارای اعتبار بودند حضور داشتند و به صورت جداگانه به مسائل پرداخت شد.

استاندار همدان گفت:با برگزاری جلسات مختلف با مشاور وقت ریاست جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری موفق شدیم اعتبارات شهرستان های استان را افزایش دهیم.

علیرضا قاسمی فرزاد افزود:اعتبارات شهرستان اسدآباد در سفر ریاست جمهوری به استان همدان به مبلغ 560 میلیارد تومان رسید که به صورت جداگانه به هر دستگاه ابلاغ شده است.

وی افزود:در شهرستان اسدآباد 59 نفر زمین‌های خود را در طرح نهضت ملی مسکن تحویل گرفتند که اداره راه و شهرسازی باید نسبت به اطلاع رسانی این موضوع اقدام نماید.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در مورد نارضایتی مردم در حوزه آب نیز یادآور شد:شهرستان اسدآباد با وجود افزایش تعداد چاه های آب شرب همچنان قطعی آب دارد.

کیومرث سرمدی افزود:من در همین جلسه اعلام می کنم و از همه میخواهم که ثبت کنند در اسدآباد در سال آینده آب خوردن نیست و در حال حاضر مردم از قطعی 8 ساعتی آب گلایه دارند. وی افزود:تغییر کاربری کارخانه آسفات شهرداری اسدآباد یکی از موضوعات است که باید در اولویت انجام باشد.

فرماندار اسدآباد گفت:45کیلومتر از راه های روستائی این شهرستان خاکی است و باید در این خصوص تصمیم جدی گرفته شود.

حسن علی شرکائی افزود:75 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این 45 کیلومتر راه خاکی آسفات شود.

حقیقی مدیرکل ورزش و جوانان استان در این جلسه گفت:شهرستان اسدآباد در حوزه ورزش از اعتبارات سفر ریاست جمهوری 18 میلیارد تومان در اختیار دارد که بر اساس اولویت نسبت به تکمیل پروژه ها اقدام خواهیم نمود.

علی حقیقی افزود:زمین چمن طبیعی فوتبال اسدآباد تا پایان آبان ماه زیر کشت خواهد رفت و تکمیل پروژه های دیگر نیز در اولویت است.

مدیرکل کتاخانه های عمومی استان در این جلسه گفت:تکمیل کتابخانه استاندارد اسدآباد با اعتبار12میلیارد تومان در اولویت تکمیل و بهره‌برداری قرار دارد.

عاطفه زارعی افزود:کتابخانه استاندارد اسدآباد با زیر بنا 1380 متر در سال 1400 به کتابخانه‌های عمومی واگذار شده و پیش از این در اختیار اداره کل راه و شهرسازی بوده است.

وی افزود:توسعه کتابخانه شهید رجایی اسدآباد و تکمیل کتابخانه شهر آجین نیز در برنامه این دستگاه قرار دارد.

شهردار آجین افزود:درآمد شهرداری کم است و برای انجام طرح ها نیاز به اعتبار داریم.

علیرضا قیصری افزود:با نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی جلساتی را در تهران برگزار کردیم و پیگیر جذب اعتبار برای شهرداری آجین هستیم.

وی افزود: از استاندار محترم درخواست کمک به شهرداری آجین را داریم.

شهردار پالیز در جلسه بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری یادآور شد: شهرداری پالیز از نبود ماشین آلات رنج می برد و باید در حوزه خرید ماشین آلات اقدام کنیم.

حمید اسدی افزود:نبود ماشین حمل زباله و نبود ماشین آتش نشانی 2 مورد از موارد مهم است که در صورت تأمین اعتبار باید خریداری شوند.
در پایان باید بگوییم فرماندار اسدآباد بعد از سفر ریاست جمهوری در جمع رسانه از اختصاص 240 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان اسدآباد خبر داد که بسیاری از مردم از کم بودن این اعتبار و حجم بالای پروژه‌ها سخن می گفتند.
اکنون بعد از گذشت چند ماه از سفر ریاست جمهوری به استان همدان در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور استاندار و دستگاه های مختلف اعلام شد اعتبار سفر ریاست جمهوری اسدآباد به مبلغ 560 میلیارد تومان رسیده و باید دید مدیران استان و شهرستان برای تکمیل پروژه های نیمه‌کاره که بیشتر آنها بیش از 10 سال است کلنگ‌زنی شده است چه برنامه ای خواهند داشت و کدام یک از این پروژه ها در دهه فجر 1401 به بهره برداری خواهد رسید.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.