پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 29 تير 1403

کد خبر : 131886

 
ایجاد اشتغال بیش از ۲ هزار جویای کار در همدان
تاریخ خبر : 1402-02-17
     
 
 
     
متن خبر :


 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار نفر جویای کار در استان همدان مشغول به فعالیت شده و برایشان اشتغال ایجاد شده است.

یوسف شعبانی در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: افرادی که طرح توجیهی در رسته های مورد تایید اداره کار را با توجیه اقتصادی و ایجاد اشتغال داشته باشد مورد حمایت دولتی و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی قرار می گیرد.

وی افزود: در همین راستا از ابتدای سال 1401 تاکنون 98 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در استان پرداخت شده است که بیشتر در بخش خدماتی، صنایع دستی، کشاورزی و… بوده که سود بازپرداخت آن چهار درصد است.

وی  تاکید کرد: طرح های کارورزی و مشوق های بیمه ای در کنار تسهیلات با نرخ سود پایین از دیگر برنامه های اداره کار استان برای ایجاد اشتغال می باشد.

شعبانی بیان کرد: بر اساس طرح کارورزی افراد تحصیل کرده به عنوان کارورز مشغول به فعالیت در بخش خصوصی می شوند و کلیه حقوق و مزایای آن تا سه ماه از طرف اداره کار پرداخت می شود و بعد از پایان این سه ماه می توانند جذب به عنوان نیروی قراردادی یا ثابت شوند.

وی استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی را نیز از دیگر کارکردهای ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: منابع مالی دولتی خوبی در این بخش به استان تخصیص داده شده که در کنار ایجاد اشتغال در روستاها محرک و انگیزه مهمی برای جلوگیری از مهاجرت به شهر می شود.

شعبانی عنوان کرد: این تسهیلات در حوزه اشتغال و توسعه مناطق روستایی از تبصره ماده 18 و 16 نهادهای حمایتی پرداخت می شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.