پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 4 بهمن 1400

کد خبر : 48975

 
وزیر آموزش‌وپرورش خبر داد

تلاش برای بازنشستگی پیش از موعد 25 هزار فرهنگی
تاریخ خبر : 1393-05-25
     
   
     
متن خبر :

 وزیر آموزش‌وپرورش درباره آخرین وضعیت آزمون مربیان پیش‌دبستانی گفت: معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هنوز صراحتاً جواب مثبت یا منفی درباره اختصاص ردیف استخدامی به ما نداده است.
به گزارش مهر، علی‌اصغر فانی در پاسخ به این سؤال که برای ساماندهی نیروی انسانی چه تدابیری اتخاد کرده‌اید؟ گفت: حدود 10 ماه قبل این کار را آغاز کرده‌ایم؛ به طوری که پیش‌بینی شد امسال حدود 24 هزار نفر از نیروی انسانی آموزش‌وپرورش بازنشسته می‌شوند در حالی که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هنوز فارغ‌التحصیل نشده‌اند.
فانی در پایان درباره اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در خصوص بازگشایی مدارس، گفت: فعالیت‌های لازم برای بازگشایی مدارس از 10 ماه گذشته آغاز شده است. همچنین در زمینه فضاهای آموزشی، نیروی انسانی و کتاب‌های آموزشی هرآنچه مورد نیاز است، آماده شده و اعلام می‌کنیم که مدارس در روز اول مهر با آمادگی کامل بازگشایی می‌شوند.
وی اظهار کرد: امسال و در چنین شرایطی قرار شده نیروی انسانی که در گذشته مازاد بر نیاز بوده به کار گرفته شوند.
وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: همچنین امسال نقل و انتقالات فرهنگیان را به صورت دقیق انجام دادیم و در مناطقی که نیاز به نیروی انسانی داشتند با درخواست انتقال فرهنگیان موافقت نشد.
فانی معتقد است با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص ساماندهی نیروی انسانی برای بازگشایی مدارس در مهر 93 نگرانی خاصی وجود ندارد.
وزیر آموزش‌وپرورش درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی گفت: برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی منوط به داشتن مجوز برای استخدام است. معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری معتقد است که در دولت قبل ردیف‌های استخدامی تماماً استفاده شده و حتی بیشتر از ظرفیت قانونی از این ردیف‌های استخدامی استفاده کرده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه ما همچنان پیگیر موضوع هستیم تا تعدادی ردیف استخدامی را به آموزش‌وپرورش اختصاص دهند، اظهار کرد: دستورالعمل برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی آماده است ولی بندی دارد که ردیف‌های استخدامی باید ایجاد شود و به محض اینکه ردیف استخدامی به ما اعطا شد آزمون را برگزار خواهیم کرد.
وزیر آموزش‌وپرورش درباره بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان اظهار کرد: براساس بخشنامه معاونت توسعه مدیریت ریاست جمهوری امسال بازنشستگی پیش از موعد نداریم ولی برخی از همکاران مشکلات خاصی داشته و درخواست‌هایی دارند که ما آن درخواست‌ها را جمع‌آوری کرده و فهرستی از آنها را آماده خواهیم کرد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنیم موافقت معاونت ریاست جمهوری را جلب کنیم، گفت: می‌خواهیم به طور استثنا برای این گروه از فرهنگیان که حدود 24 تا 25 هزار نفر هستند، بازنشستگی پیش از موعد اعمال شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.