1403-04-231403-05-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 132245

 
تشریح ابعاد مرگ ناگوار ورزشکار پاراگلایدر همدانی
تاریخ خبر : 1402-03-06
     
 
 
     
متن خبر :


عصر سه‌شنبه دوم خردادماه خلبان "میلاد فراهانی" ورزشکار خبره و فعال در رشته ورزشی پاراگلایدر در حادثه‌ای ناگهانی و ناگوار سقوط و جان به جان آفرین تسلیم کرد. ابعاد این سانحه تلخ از سوی مسئولان هیأت ورزشی مربوطه شرح داده شد.

استان همدان طی سال‌های اخیر در رشته‌های ورزشی کوهنوردی، اسکی هوایی و ... با سانحه‌های تلخ و ناگواری مواجه شده است که ضرورت حفظ ایمنی و دقت نظر بیشتر از سوی ورزشکاران فعال این رشته‌ها را می‌طلبد.

رئیس هیأت انجمن های ورزشی استان همدان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام اینکه این حادثه بسیار تلخ و غم‌انگیز بود، اظهار کرد: خلبان میلاد فراهانی با ٣١ سال سن به تازگی دوره امنیت پرواز با پاراگلایدر را با موفقیت به پایان رسانده بود و تجربه بسیار بالایی داشت اما متأسفانه در اثر سانحه سقوط فوت کرد.

عباس حاجیلو افزود: این اتفاق عصر دیروز -سه‌شنبه دوم خردادماه- در سایت پروازی پاراگلایدر «شهرستانه» واقع در مسیر گنجنامه- تویسرکان رخ داد و جامعه ورزش را متأثر کرد.

در ادامه رئیس کمیته ورزش های هوایی استان همدان تصریح کرد: مرحوم خلبان میلاد فراهانی ورزشکاری خبره و توانمند در رشته ورزشی پاراگلایدر بود و صحبت‌های مطرح شده در رابطه با وی که تحت آموزش بود، اصلاً صحیح نبود.

حامد نیازپور ادامه داد: این مرحوم به تازگی موفق به کسب مدرک مهم امنیت هوایی شده بود و به گفته هم پروازیان وی که در محل حادثه حضور داشتند، فراهانی به هنگام کاهش ارتفاع سریع در یکی از مانورهای آموزش‌دیده، دچار حادثه و به اصطلاح بی‌هوشی و عدم هوشیاری کامل شده و شوربختانه این اتفاق منجر به سقوط این ورزشکار بااخلاق و توانمند شد.

نیازپور بیان کرد: متأسفانه برخی از سانحه‌های ورزش غیرقابل پیش‌بینی و کنترل است و این اتفاقات بسیار ما را ناراحت می‌کند اما به هر حال بسیاری از این اتفاقات در دیگر استان‌های کشور رخ می‌دهد و به نسبت دیگر استان‌ها در وضعیت بهتری قرار داریم و امیدواریم در ادامه دیگر مرگی دلخراش در ورزش نداشته باشیم.

سکاندار ورزش های هوایی استان مطرح کرد: تعداد خلبان فعال و نیمه فعال استان به ۵٠ نفر می‌رسد و به طور دقیق رتبه‌بندی استان‌ها از طرف انجمن ورزش های هوایی کشور اعلام نشده اما به طور تقریبی رتبه ١٢ کشور هستیم.

وی در ادامه گفت: به لطف خدا و با تلاش‌ها و پیگیری‌های کمیته استان و حمایت های هیأت تعداد مربیان این رشته از یک نفر به پنج نفر رسیده است و با توجه به شرایط سختگیرانه دریافت گواهینامه مربیگری از طرف انجمن ورزش های هوایی کشور، از فعالیت یک باشگاه به چهار باشگاه رسیده‌ایم.

نیازپور خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و بودجه‌ای کمیته بخش اعظمی از هزینه‌ها توسط ورزشکاران و اعضای کمیته فراهم می‌شود و توانسته‌ایم به صورت مستقل ظرفیت خوبی در استان با ایجاد سایت‌های پروازی مانند "شهرستانه" ایجاد کنیم.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت حفظ ایمنی جهت جلوگیری از یک حادثه تلخ و ناگوار، اظهار کرد: لازم است ورزشکاران تسلط کافی بر امور خود داشته باشند و علاوه بر سختگیری‌هایی که از سوی کمیته استان و انجمن کشوری صورت می‌گیرد،  پیش‌بینی اتفاقات غیرمنتظره نیز از سوی ورزشکاران توانمند استان صورت بگیرد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.