پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 2 آبان 1399

کد خبر : 111825

 
کمیته اخلاق تبانی را محرز نداشت

پاس در پلی‌اف به مصاف شهرداری آستارا می‌رود
تاریخ خبر : 1399-06-26
     
 
 
     
متن خبر :

 فدراسیون فوتبال رأی خود را درباره هفته پایانی لیگ دسته دوم کشور اعلام کرد؛ بنابراین اعلام تیم پاس باید برای راهیابی به لیگ یک در مرحله پلی‌اف به مصاف شهرداری بندرآستارا برود.
نزدیک به یک ماه پیش بود که هفته پایانی رقابت‌های لیگ دسته دوم قهرمانی کشور در گروه دوم برگزار شد و در هفته پایانی تیم فوتبال چوکای تالش در دیداری شائبه‌انگیز مقابل شهرداری بندرعباس به برتری 2 بر یک رسید و مستقیم به لیگ یک صعود کرد.
پس از این بازی تعدادی از تیم‌ها به‌ویژه پاس همدان و مس شهر بابک این دیدار را مشکوک به تبانی تلقی کردند و با شکوائیه‌ای به کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسوین فوتبال خواهان رسیدگی به آن شدند.
کمیته اخلاق بلافاصله با لغو زمان قرعه‌کشی دیدارهای پلی‌اف، پرونده این بازی را در دستور کار قرار داد و از جهات مختلف در یک ماه گذشته این پرونده را بررسی کرد اما نتوانست به اجماع برسد و نباتی را محرز بداند و به‌دلیل نبود دلایل و مستندات کافی نتیجه این بازی را سالم تشخیص داد و در روزهای گذشته با صدور اطلاعیه‌ای چوکا را دسته یکی دانست و پاس باید در مرحله پلی‌اف به مصاف شهرداری بندر آستارا برود. در اطلاعیه کمیته اخلاق آمده است پس از پایان هفته آخر لیگ دسته دوم و پس از دریافت شکایت از سوی برخی تیم‌های مبنی بر اتفاقات مشکوک در برخی از دیدارها از جمله دیدار چوکای تالش و شهرداری بندرعباس این کمیته پس از بررسی مستندات موجود و تحقیقات به‌عمل آمده تمامی مسابقات در صحت و سلامت کامل برگزار شد و عمل تبانی در هیچ یک از دیدارها تشخیص داده نشد. پس از اعلام رأی کمیته انضباطی 2 تیم استقلال ملاثانی و چوکای تالش به‌طور مستقیم جواز حضور در رقابت‌های لیگ دسته نخست فصل آینده را کسب کردند و 2 تیم پاس همدان و شهرداری بندر آستارا باید در 2 دیدار رفت و برگشت، تیم سوم را برای حضور در لیگ یک معرفی کنند.
در دیدار چوکا و شهرداری بندرعباس گل دوم چوکا بسیار مشکوک بود و در هنگام به ثمر رسیدن این گل تمام بازیکنان شهرداری بندرعباس ایستاده و هیچ عکس‌العملی را برای دفع و جلوگیری از ثبت گل نداشتند و همین مسأله شائبه تبانی را پررنگ کرد.
در 20 روز گذشته هیأت فوتبال استان، مدیران پاس و برخی از چهره‌های با نفوذ استان تلاش گسترده‌ای را برای قانع کردن کمیته اخلاق مبنی بر تبانی داشتند که متأسفانه این دلایل و مستندات مورد قبول کمیته اخلاق قرار نگرفت و کمیته اخلاق به اجماع نرسید.
با این شرایط قرعه‌کشی دیدار پلی‌اف انجام شد و در نخستین بازی پاس باید یکشنبه 30 شهریور راهی آستارا شود تا با شهرداری این شهر دیدار کند. دیدار برگشت 2 تیم نیز روز یکشنبه 6 مهرماه در ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج انجام خواهد شد تا تیم پیروزی به عنوان سومین تیم لیگ دویی قدم به رقابت‌های لیگ یک بگذارد.
پاس‌ها با اظهار نارضایتی از رأی صادره از سوی کمیته اخلاق اعتقاد دارند که تبانی کاملاً محرز بوده است.
با این‌حال پاس در روزهای گذشته تمرینات خود را با قدرت ادامه داد و خود را برای دیدار پلی‌اف آماده می‌کند. این تیم همدانی در یک قدمی صعود قرار دارد و امید می‌رود که با حمایت همه‌جانبه راه موفقیت سبزپوشان همدانی هموار شود و پس از سال‌ها ناکامی نماینده استان بتواند در لیگ یک حضور پیدا کند. پاس در فصل جاری نمایش خوب و قابل قبولی ارائه داد و از همان روزهای نخست در صف مدعیان قرار داشت و امید می‌رود که در دیدار پایانی نیز موفق عمل کند و دسترنج یک سال سختی را با صعود به لیگ یک به‌دست آورد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.