پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 129224

 
همدان نائب قهرمان تکواندو کشور شد
تاریخ خبر : 1401-10-08
     
 
 
     
متن خبر :


تاریخ‌سازی نوجوانان تکواندو همدان در لیگ برتر باشگاه‌های کشور با کسب عنوان نائب قهرمانی، دستاورد مهمی برای ورزش این استان به شمار می‌رود که حاصل تلاش مربیان سازنده، شکوفائی استعدادها و حمایت مطلوب بخش‌خصوصی بود.

تیم تکواندو نوجوانان پیشروتمدن‌هکمتانه با کسب مقام نائب قهرمانی دربیست و پنجمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو نوجوانان کشور شگفتی‌ساز شد.

تیمی که برای نخستین بار در لیگ برتر تکواندو نوجوانان کشور حضور یافت و حمایت بخش خصوصی سبب شد استعدادهای نهفته تکواندو این استان در بالاترین سطح مسابقات کشوری نمایان شود به طوری که امیرمحمد اشرافی از تیم پیشرو تمدن هگمتانه همدان بهترین تکواندوکار مسابقات لقب گرفت.

در این پیکارها تیم پیشرو تمدن‌هگمتانه همدان توانست در مرحله نهائی با تساوی مقابل لوازم خانگی‌کن (قهرمان مسابقات) با ۱۳ امتیاز و تفاضل مثبت ۲۰ بر سکوی دوم قرارگیرد.


در لیگ نوجوانان تیم‌های لوازم خانگی‌کن، هیأت تکواندو استان تهران، پیشرو تمدن هگمتانه (همدان)، آینده‌سازان لوازم خانگی‌کن، نوید البرز، هیأت تکواندو استان آذربایجان شرقی با صعود از مرحله مقدماتی، در مرحله نیمه‌نهائی به رقابت پرداختند که بعد از کن، پیشرو تمدن هگمتانه همدان با تساوی برابر قهرمان در هفته چهارم، با ۱۳ امتیاز و تفاضل مثبت۲۰امتیاز، روی سکوی نائب قهرمانی ایستاد.

هیأت تکواندو آذربایجان شرقی با 7 امتیاز و تفاضل مثبت8 امتیاز، عنوان سوم را از آن خودکرد و آینده‌سازان لوازم خانگی کن با 7 امتیاز و تفاضل ۶-، نوید البرز با 3 امتیاز و هیأت تکواندو تهران بدون امتیاز عناوین بعدی را به خود اختصاص دادند. مدیرعامل شرکت حقوقی فرهنگی ورزشی پیشرو تمدن هگمتانه در این باره می‌گوید: آمادگی لازم را داریم تا علاوه بر تکواندو در رشته‌های دیگر نیز تیم‌داری و زمینه رشد و بالندگی نوجوانان و جوانان مستعد این استان را فراهم کنیم.

امید رحیمیان، افزود: راه‌اندازی آکادمی حرفه‌ای، استفاده از دانش‌روز و داشتن سالن و تجهیزات ورزشی مناسب برای تمرین و آماده‌سازی تیم‌ها و همچنین جذب حامی مالی از نیازهای موفقیت در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی ورزشی است که امیدواریم با حمایت اداره ورزش و هیأت‌های ورزشی استان همدان بتوانیم این زیرساخت‌ها را مهیاکنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: این پیروزی ارزشمند نقطه‌عطفی باشد برای جامعه تکواندو همدان تا درآینده نیز شاهد حضور پررنگ‌تر تکواندوکاران برجسته استان در مسابقات داخلی و خارجی باشیم.

مدیرعامل شرکت حقوقی فرهنگی ورزشی پیشروتمدن‌هگمتانه افزود: موفقیت تیم ما در لیگ برتر تکواندو نوجوانان کشور نتیجه اعتماد به توانائی، بخش خصوصی در تیمداری حرفه‌ای است. وی ادامه داد: در این سال‌ها همواره به دنبال حمایت از ورزش در رشته‌های مختلف بوده‌ام و به عنوان حامی بخش خصوصی کمک به توسعه ورزش این استان هستم.

رحیمیان افزود: کمک به شکوفائی استعدادهای بومی در عرصه‌های ملی و فراملی جزء سیاست‌های کلان این باشگاه است و در صورت حمایت‌های دلگرم‌کننده مسئولان می‌توانیم این فعالیت را در چند رشته گسترش دهیم.

وی موفقیت تیم همدان در لیگ برتر تکواندو نوجوانان کشور را حاصل توانمندی و ظرفیت بالقوه نخبه‌های بومی همدان دانست و گفت: به دنبال برگزاری تورنمنت چندجانبه و اردوهای تمرینی هستیم تا بتوانیم سال آینده برای عنوان قهرمانی برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرعامل شرکت حقوقی فرهنگی ورزشی پیشرو تمدن هگمتانه، برگزاری منظم مسابقات توسط سازمان لیگ فدراسیون و قضاوت‌های عادلانه را از نکات برجسته این دوره از مسابقات لیگ برتر تکواندو نوجوانان کشور عنوان کرد.

 همدلی و اتحاد رمز موفقیت تکواندو همدان

عضو کادر فنی تیم پیشرو تمدن هگمتانه همدان نیز گفت: مسابقات لیگ برتر نوجوانان کشور در فصل جاری از سطح بالائی برخوردار بود و ملی‌پوشان تکواندو با سابقه قهرمانی و نائب‌قهرمانی جهان در این دوره حضور داشتند.

حسین همایونی افزود: با همدلی و تجربه خوب مربیان تیم توانستیم از سد حریفان قدرتمند عبور و با درخشش تکواندوکاران مستعد تیم، شگفتی را در مسابقات خلق کنیم.

وی اضافه کرد: به لحاظ امکانات، شرایط تیم ما مطلوب بود و با هم‌فکری که با مدیرعامل تیم پیشروهگمتانه داشتیم، توانستیم هفته به هفته گام‌های مؤثرتری برداریم.

« مجید دیبافر» مربی جوان و با دانش تیم پیشرو تمدن هگمتانه همدان نیز گفت: در مرحله مقدماتی با آنالیز دقیقی که از حریفان داشتیم توانستیم امتیازها را برای صعود به خوبی جمع‌آوری کنیم.

وی افزود: با وجود ۲ باخت مقابل تیم‌های کن و هیأت تکواندو استان تهران در مرحله گروهی، به عنوان تیم سوم موفق به صعود شدیم اما در مرحله نهائی حریفان را با برنامه اصولی کادرفنی غافلگیر کردیم.

به گزارش ایرنا، دیبافر بیان کرد: با مشاوره‌های فنی مربیان مطرح تیم توانستیم مقابل تیم‌های هیأت تکواندو تهران؛ نوید البرز، هیأت تکواندو آذربایجان‌شرقی و آینده‌سازان کن به برتری برسیم و مقابل تیم کن که در چند سال گذشته قهرمان همیشگی مسابقات بود، نیز به تساوی دست یافتیم.

وی ادامه داد: اتحاد و همدلی رمز موفقیت این تیم بود و هرگاه اختلاف سلیقه‌ای به لحاظ فنی به وجود می‌آمد؛ بزرگترها و پیشکسوتان تکواندو با تصمیم منطقی شرایط تیم را به سمت موفقیت هدایت کردند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.