پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

کد خبر : 75338

 
موگرینی:

2017 با حمله به استانبول آغاز شد
تاریخ خبر : 1395-10-13
     
 
 
     
متن خبر :

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توئیتی، حمله تروریستی به استانبول را آغاز سال جدید میلادی دانست و با بازماندگان حادثه ابراز همدردی کرد.
به گزارش ایرنا، موگرینی در توئیتی نوشت: سال 2017 با یک حمله به استانبول آغاز شد. اذهان ما با قربانیان این حادثه و عزیران آنهاست.
موگرینی افزود: ما به فعالیت برای جلوگیری از چنین تراژدی‌هایی ادامه می‌دهیم.
فرماندار استانبول اعلام کرد در حمله بامداد یکشنبه (آغاز سال نو میلادی) به باشگاهی شبانه در شهر استانبول، دست‌کم 35 تن از جمله یک افسر پلیس کشته و 40 تن زخمی شدند.
شبکه تلویزیونی ان تی وی ترکیه گزارش داد یک فرد مسلح مهاجم، بامداد یکشنبه به باشگاهی شبانه در استانبول حمله کرد و به سوی مردم آتش گشود.
شاهدان می‌گویند، فرد مهاجم در این حمله به باشگاه شبانه استانبول که تاکنون 35 کشته و 40 زخمی بر جای گذاشت به زبان عربی سخن می‌گفت و با لباس بابانوئل وارد باشگاه شد و به روی حاضران آتش گشود.
به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، تروریست مهاجم پیش از ورود به باشگاه با نیروهای امنیتی خارج از این مکان نیز درگیر شد.
درباره تعداد مهاجمان گزارش‌های ضدونقیضی منتشر شده است. سی ان ان ترک از 2 مهاجم خبر داد اما فرماندار استانبول می‌گوید فقط پای یک مهاجم در کار است و تیراندازی بی‌هدف او در باشگاه منجر به 35 کشته و 40 زخمی شد. یکی از کشته‌شدگان افسر پلیس ترکیه است. گزارش رویترز از تجمع 500 تا 600 تن به مناسبت جشن روز اول سال جدید میلادی در این باشگاه شبانه خبر می‌دهد.
هنوز خبری درباره سرنوشت تروریست مهاجم، هویت و یا وابستگی او به گروهی تروریستی منتشر نشده است.
باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا نیز ضمن تسلیت به دولت ترکیه بعد از حمله تروریستی به باشگاهی شبانه در استانبول تیم خود را برای کمک مقتضی به آن کشور توجیه کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.