1400-10-171400-10-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 دي 1400

کد خبر : 120275

 
شنیده4161
تاریخ خبر : 1400-08-06
     
   
     
متن خبر :

1- تعیین معاون سیاسی و امنیتی استاندار به مرحله پیشنهاد و حمایت گروه‌های سیاسی رسیده است. گویا گروهی از اصولگرایان با صدور بیانیه‌ای پیشنهاد انتصاب قهرمانی‌مطلق به این سمت را به استاندار داده‌اند.
 گفتنی است، حسن قهرمانی‌مطلق سابقه فرمانداری کبودراهنگ و همدان را در کارنامه کاری خود دارد.

2- شاخص‌های جدیدی برای نشان دادن وضعیت زندگی مردم عنوان می‌شود. گویا شاخص فقیران مسکن اصطلاح جدیدی است که در توضیح آن گفته شده؛ خانواده‌هایی که بیش از ۳۰ درصد هزینه ماهیانه یا سالیانه خود را صرف اجاره‌بها و هزینه‌های مرتبط با تهیه مسکن می‌کنند فقیران مسکن محسوب می‌شوند.
 گفتنی است، بر اساس این تعریف ۴۰ درصد از خانوارهای ایرانی زیر خط فقر مسکن قرار دارند.

۳- بحث حداقل حقوق کارمندان و کارگران برای سال آینده داغ شده است. گویا رشد این حقوق متناسب با تورم کمترین انتظار این 2 قشر است.
گفتنی است، اگر قرار باشد حقوق کارمندان دولت و کارگران هم‌پای تورم افزایش یابد، میزان حداقل حقوق در سال ۱۴۰۱ حدود 5 میلیون تومان می‌شود.

۴- برخی استان‌ها برای پاسخگویی به نیاز مردم به بنزین در زمان اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها، خودروی سوخت‌رسانی سیار راه‌اندازی کرده‌اند. گویا در استان همدان این نیاز احساس نشده است. گفتنی است، این خودروها برای استفاده در شرایطی خاص تدارک دیده می‌شوند.

۵- درباره انگیزه فردی که به استاندار آذربایجان‌ شرقی سیلی زد، مطالب جدیدی عنوان شده است. گویا این فرد انگیزه شخصی داشته و به مقام قضائی گفته در یکی از بازدید‌ها، استاندار در زمانی که در سپاه کار می‌کرده با یکی از سربازان رفتار مناسب نداشته است. گفتنی است، این فرد در حال‌حاضر با قرار تأمین در بازداشت است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.