پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 28 بهمن 1398

کد خبر : 93133

 
مسئولان ارشاد استان اعلام کردند

ادامه برگزاری کنسرت‌ها با وجود حاشیه سازان
تاریخ خبر : 1398-02-18
     
 
 
     
متن خبر :

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان اجرای کنسرت را یکی از اصلی ترین سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست .
علی مرادی نور با تاکید براینکه اجرای کنسرت موسیقی همواره همانند برگزاری انواع نمایشگاه‌های فرهنگی از سیاست‌های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، مطرح کرد: برگزاری کنسرت موسیقی نیازمند یک مدیریت بر اساس تدبیر، اندیشه و به دور از حاشیه است؛ برگزاری کنسرت باید در آرامش کامل و به دور از دخالت حاشیه سازان صورت پذیرد .
وی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طرفداران موسیقی حق شرکت در کنسرت‌ها را دارند، گفت: از حاشیه ساران تقاضا داریم تا موسیقی را به‌عنوان یک هنر فاخر ببینند و اجازه دهند تا طرفداران موسیقی از برگزاری کنسرت ها به عنوان یک فرصت استفاده کنند .
مرادی نور در رابطه با ایجاد حاشیه‌ برای برگزاری کنسرت‌ها، تصریح کرد: حاشیه به‌منظور نبود توانایی در مدیریت برگزاری کنسرت‌ها است؛ از این رو اداره فرهنگ و ارشاداسلامی به عنوان متولی و بخش خصوصی به عنوان برگزارکننده کنسرت‌ها، باید تمام تلاش خود را برای مدیریتی مناسب بر اساس تدبیر و در کنار ایجاد فضایی آرام کنند تا مردم نهایت لذت را از حضور در کنسرت ببرند .
 ادامه برگزاری کنسرت‌ها
  معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از ادامه برگزاری کنسرت‌ها خبر داد .
هادی فیض منش  نیز با اشاره به برگزاری و استقبال بی‌نظیر مردم از ۲ کنسرت اجرا شده در پنجشنبه و جمعه گذشته، مطرح کرد: روند کاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از برگزاری کنسرت‌های مناسب و به‌روز کشوری بر اساس قوانین موجود است .
وی با تاکید براینکه برگزاری کنسرت‌ها به عهده بخش خصوصی بوده و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها متولی بررسی و نظارت بر نحوه و کیفیت کنسرت‌ها است، گفت: کنسرت‌ها در صورت استقبال و وجود متقاضی بدون شک ادامه خواهدداشت؛ این اداره تنها با بررسی و نظارت خود بر نحوه و کیفیت اجرا، اقدام به اعطای مجوزهای لازم می‌کند .
فیض‌منش اضافه کرد: از این رو کنسرت‌ها در تمامی سبک‌های مجاز بدون هیچ منعی برگزار خواهد شد .

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.