پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 30 تير 1403

کد خبر : 132458

 
شعبه ویژه برای تخلفات حوزه سلامت
تاریخ خبر : 1402-03-17
     
 
 
     
متن خبر :


شعبه ویژه و مجزا برای رسیدگی به تخلفات حوزه سلامت با هدف حفظ و ارتقای سلامت مردم تشکیل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در نشست قرارگاه نظارت بر سلامت گفت: میزان بازدارندگی دانشگاه علوم پزشکی در موارد نظارتی حوزه سلامت باید مطابق با شرایط روز افزایش یابد و در این راستا باید ساز و کاری برای دریافت نظرات دانشگاه در این باره پیش بینی شود.

محمد مهدی مجذوبی با بیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته پیش بینی جریمه های سنگین عامل اصلی رعایت قوانین است، گفت: باید در همه موضوع ها از جایگاه قوی‌ ورود کرده و به تخلفات و جرایم حوزه سلامت به طور جدی توجه شود.

دادستان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه برای پیگیری حقوق مرتبط با حوزه سلامت در مرحله اجرا مشکلاتی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که در نشست‌های قرارگاه نظارت بر سلامت استان با هم فکری برای رفع این اشکالات و افزایش رضایت مردم به جمع‌بندی مناسبی دست یافت.

حسن خانجانی افزود: ایجاد ستاد نظارت بر سلامت از ابتکارات جدید معاون حقوق عامه قوه قضاییه است و در این راستا کارگروه های حقوق عامه به صورت تخصصی‌ به منظور پیگیری موضوعات سلامت برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دادستانی استان پیگیر مباحث مرتبط با حقوق عامه است که این موارد باید به نوعی استیفا شود.

دادستان همدان شناساندن نقش سازمان نظام پزشکی به مردم را با اهمیت عنوان کرد و برنامه‌ریزی مناسب در این خصوص را خواستار شد.

علیرضا مدرکیان رییس سازمان نظام پزشکی همدان نیز مطالبی در مورد اعتبار اجتماعی نظام پزشکی، اقدامات دادسرای انتظامی نظام پزشکی و تصمیم‌گیری در کمتر از دو هفته، روند رسیدگی به پرونده‌ها در هیات‌های انتظامی و لزوم تشکیل قرارگاه سلامت در اجرای وظایف نظارتی در حوزه سلامت بیان کرد.

در این نشست قوانین جوانی جمعیت در خصوص جرائم سقط جنین، برخورد با موسسات غیرمجاز در قرارگاه نظارت بر سلامت، تاثیر نوع گزارش ارائه شده توسط دانشگاه در دادسرا برای ورود مراجع قانونی در برابر تهدیدهای بهداشت عمومی مطرح شد.

همچنین گزارشی از بازدیدهای نظارتی حوزه درمان ارائه و موضوع زیرمیزی و آسیب‌های سلامتی ناشی از آن به دلایل متعدد ازجمله خلاء قانونی، کمبود نیرو و مسائل مربوط به بیمه بررسی شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.