1402-11-281402-12-08bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 8 اسفند 1402

کد خبر : 123275

 
تحرکات اخیر مُهر تأیید بر زنده‌بودن فلسطین

اسرائیل رو به پایان!
تاریخ خبر : 1401-01-30
     
 
 
     
متن خبر : زنده‌بودن فلسطین مسئله مهمی بود که در بیانات اخیر رهبر انقلاب مورد تأکید قرار گرفت،موضوعی که کارشناسان فرهنگی سیاسی در گفتگو با مهر با اشاره به تحرکات اخیر جوانان فلسطینی روی آن صحه گذاشتند.
تحولات اراضی اشغالی در سایه تشدید تجاوزهای رژیم صهیونیستی به‌ویژه علیه «مسجدالاقصی» طی ماه مبارک رمضان امسال وارد فاز تازه‌ای شده است. نظامیان رژیم صهیونیستی طی این مدت بارها مسجدالاقصی را هدف شدیدترین و وحشیانه‌ترین حملات خود قرار داده‌اند؛ موضوعی که واکنش‌های مختلفی در سطح منطقه و جهان به همراه داشت.
تنش‌های جمعه گذشته هرچند تا غروب خیلی زود فروکش کرد، اما محکومیت‌های جهانی و بی‌سابقه‌ای را هم نصیب صهیونیست‌ها کرد. از درخواست خویشتن‌داری دوطرفه آمریکایی‌ها تا بیانیه‌های محکومیت سران منطقه‌ای و ادبیات تند روس‌ها علیه تل‌آویو.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام تأکید کردند: «مسئله‌ی دیگر مسئله‌ی فلسطین است که من یک کلمه عرض بکنم.
 فلسطین دارد نشان می‌دهد که بحمدالله زنده است؛ فلسطین زنده است. برخلاف سیاست‌های آمریکایی و سیاست‌های پیروان آمریکا که خواستند مسئله‌ی فلسطین به فراموشی سپرده بشود و مسئله را به دست فراموشی بسپرند که مردم اصلاً یادشان برود که یک سرزمینی به نام فلسطین و ملّتی به نام ملّت فلسطین وجود داشته، برخلاف خواسته‌ی آن‌ها روزبه‌روز مسئله‌ی فلسطین پُررنگ‌تر شده.»
ایشان فرمودند: «امروز جوان‌های فلسطینی در سرزمین‌های ۱۹۴۸، نه زمین‌های دوردست، در همان مرکز فلسطین اشغالی بیدار شده‌اند، حرکت می‌کنند، تلاش می‌کنند، کار می‌کنند و این ادامه پیدا خواهد کرد؛ بدون شک ادامه پیدا خواهد کرد و به توفیق الهی، طبق وعده‌ی الهی پیروزی هم با مردم فلسطین خواهد بود.»

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.