1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 122171

 
لیگ یک زیر ذره‌بین

آغاز خوب شهرداری همدان توقع را بالا برد
تاریخ خبر : 1400-11-18
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 مسابقات فوتبال لیگ دسته یک قهرمانی باشگاه‌های کشور جام آزادگان به نیمه راه رسید و تیم فوتبال ملوان بندرانزلی موفق شد با اقتدار و فاصله 6 امتیاز عنوان قهرمانی نیم‌فصل نخست رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد و امیدوار باشد تا دوباره به رقابت‌های لیگ برتر بازگردد.
در این رقابت‌ها 18تیم حضور دارند که در پایان نیم‌فصل خیبر خرم‌آباد و مس کرمان با 33 امتیاز  پس از ملوان به‌طورمشترک در جایگاه دوم قرار گرفتند تا پس از ملوان از امیدهای صعود به لیگ برتر باشند.
در پایان نیم‌فصل تیم‌های آرمان‌گهر سیرجان، استقلال خوزستان، خوشه‌طلایی ساوه، پارس جنوبی جم، مس شهر بابک و قشقایی شیراز نیز در نیمه نخست جدول قرار گرفتند و امیدوارند که در نیم‌فصل دوم جایگاه خود را ارتقا داده و به صدر جدول نزدیک شوند.
تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز و شاهین شهرداری بوشهر نیز در انتهای جدول از کاندیداهای اصلی سقوط به لیگ 2 می‌باشند و اگر در نیم‌فصل دوم در روند نتایج این 2 تیم تغییری حاصل نشود باید غزل خداحافظی از لیگ یک را بخوانند. پس از این 2 تیم تیم‌های رایکای بابل، ویستاتوربین تهران و شمس‌آذر قزوین نیز با 16 امتیاز کابوس سقوط را احساس می‌کنند.
اما تیم فوتبال شهرداری همدان در نیم‌فصل نخست با کسب 20 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار گرفت تا به ادامه لیگ امیدوار باشد این تیم در میانه جدول نه دغدغه قهرمانی و صعود دارد نه ترس سقوط این تیم را تهدید می‌کند هر چند نزدیکی امتیازات هر احتمالی را محتمل می‌کند و هنوز در جایگاه امن قرار ندارد.
تیم فوتبال شهرداری همدان با هدایت رضا طلائی‌منش آغاز خوبی در لیگ داشت این تیم که نخستین سال خود در لیگ یک را تجربه می‌کند در ابتدای فصل با جمع‌آوری امتیازات حتی از مدعیان قهرمانی به شمار می‌رفت، اما افت این تیم در ادامه بازی‌ها موجب شد تا آرام آرام از صدر جدول فاصله بگیرد و در پایان نیم‌فصل در رده یازدهم جدول قرار گرفت.
تیم شهرداری در نیم‌فصل دوم نیاز به تقویت دارد و سرمربی تیم نیز به این کار اعتقاد دارد و از باشگاه خواسته تا چند بازیکن تأثیرگذار را به خدمت بگیرد؛ این تیم در میانه میدان به یک بازیکن پلی‌میکر و بازی‌ساز نیاز دارد تا کمربند میانی خود را محکم کند در خط حمله نیز با وجود میثم زمانی، آرمین طلائی‌منش و امیرحسین سوری جای خالی یک مهاجم گلزن و شش‌دانگ خالی است و در طول فصل شهرداری نشان داد که فرصت‌های گلزنی خوبی به  دست می‌آورد، ولی نداشتن یک مهاجم شش‌دانگ موجب ناکامی این تیم در گلزنی شده است.
تیم شهرداری همدان تا هفته ششم بازی‌های خوبی ارائه داد و بدون شکست لیگ را دنبال کرد این تیم در هفته‌های ابتدایی نیم‌فصل 3 پیروزی کسب کرد که در بازی نخست 4 بر صفر ماشین‌سازی را شکست داد؛ در برابر شاهین بوشهر نیز با یک گل پیروز شد و سومین پیروزی خود را نیز مقابل رایکای بابل به دست آورد.
شهرداری در هر 3 بازی که پیروز شد در خانه به آن دست یافت و هیچگاه در بازی‌های خارج از خانه مزه پیروزی را نچشید. شهرداری پس از غلبه بر رایکا در هفته پنجم تا انتهای لیگ دیگر هیچگاه پیروزی نشد و در طول 12هفته دیگر شهرداری 3 بار نیز شکست خورد.
شهرداری مقابل مس کرمان در همدان، استقلال خوزستان در اهواز و پارس جنوبی در جم تن به شکست داد تا روز به روز افت کند. شاگردان طلائی‌منش با کسب 11مساوی در برابر ملوان انزلی، آرمان‌گهر سیرجان، قشقایی شیراز، شهرداری آستارا، ویستاتوربین تهران، خیبر خرم‌آباد، خوشه‌طلائی ساوه، استقلال ملاثانی و سایپای تهران به دست آورد و رکورددار مساوی در نیم‌فصل نخست شد.
در نیم‌فصل نخست ملوان انزلی با کسب 11برد بیشترین پیروزی را کسب کرد و بدون باخت تنها تیم بدون شکست لیگ لقب گرفت این تیم تنها با دریافت 6 گل بهترین خط دفاعی را نیز به خود اختصاص داد و تیم شهرداری همدان پس از ملوان و مس کرمان با 8 گل خورده سومین تیم برتر خط دفاعی بود در خط حمله نیز خیبر خرم‌آباد با 31 گل بهترین خط حمله را به خود اختصاص داد و ماشین‌سازی تبریز نیز با دریافت 42 گل ضعیف‌ترین خط دفاعی را کسب کرد. در خط حمله نیز شاهین شهرداری بوشهر با 8گل زده ضعیف‌ترین خط حمله را دارد تیم ماشین‌سازی در نیم‌فصل نخست نتوانست مزه پیروزی را بچشد.
دور برگشت این رقابت‌ها از دوم اسفندماه کلید می‌خورد و تیم شهرداری در ابتدای فصل دوم در خانه میزبان ماشین‌سازی تبریز خواهد بود.
در دور برگشت تیم‌ها با شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر قدم به میدان خواهند گذاشت و با تقویت خود تلاش خواهند کرد تا نتایج بهتری را کسب کنند. تیم فوتبال شهرداری همدان در نیم‌فصل دوم کار سختی را در پیش دارد و برای آنکه به رده‌ بالاتر صعود کند باید خود را تقویت کند و با پوشش نقاط ضعف بتواند از اعتبار فوتبال استان دفاع کند.
این تیم ظرفیت لازم را دارد و با کمی تقویت می‌تواند به خواسته‌های خود برسد شهرداری در نیم‌فصل و در مجموع نتایج بدی نگرفت و علی‌رغم انتقاداتی که بر این تیم وارد است با توجه به هزینه‌های انجام داده نتایج قابل قبولی گرفت.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.