پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 2 مهر 1402

کد خبر : 131138

 
با ثبت شکست خانگی دیگر

فوتبال شهرداری با جمشیدی به آخرخط رسید
تاریخ خبر : 1401-12-28
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم فوتبال بحران‌زده شهرداری همدان با ثبت یک شکست خانگی دیگر با احمد جمشیدیان به آخر خط رسید و در یک قدمی سقوط قرار گرفت.

هفته بیست‌وششم رقابت‌های فوتبال لیگ دسته یک قهرمانی باشگاه‌های کشور جام آزادگان با انجام 8 بازی در شهرهای مختلف دنبال شد تا رقابت برای صعود و سقوط داغ‌تر شود.

در یکی از این دیدارها تیم فوتبال شهرداری همدان در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج، میزبان تیم خوشه طلایی ساوه بود که با ارائه یک بازی ضعیف و پرانتقاد با 2 گل بازی را به میهمان خود واگذار کرد تا با تیره روزی و استرس سقوط سال را به پایان ببرد.

شاگردان احمد جمشیدیان در این بازی فوتبال بی‌هدف و بی برنامه‌ای را دنبال کردند و با فوتبال علی اصغری به دنبال روزنه و معجزه‌ای بودند تا شاید به گل برسند. اما استرس حاکم بر این تیم به دلیل کسب نتایج بد در هفته‌های اخیر سبب شد تا این تیم نتواند حتی بازی معمولی خود را ارائه دهد و با نمایش یک فوتبال بی‌برنامه شکست تلخ دیگری را متحمل شود تا این تیم با سقوط 3 پله‌ای کابوس سقوط را بیش‌از پیش احساس کند.

احمد جمشیدیان سرمربی شهرداری از نظر تاکتیکی به بن‌بست رسید و تفکرات این مربی‌همدانی در نیم فصل نتوانست پاسخگو باشد و با کسب نتایج نامطلوب به یک قدمی سقوط پیش رفت و عملاً کار جمشیدیان با شهرداری به آخر خط رسید.

مدیران شهرداری که به دنبال نتایج ضعیف این تیم به کادر فنی اخطار داده بودند و کسب 4‌امتیاز از 2 بازی با چوکا و خوشه طلایی را برای بقای جمشیدیان تعیین کرده‌بودند، اما این مربی نتوانست به ضرب‌العجل مسئولان شهرداری پاسخ مثبت بدهد و با قبول یک‌شکست و یک تساوی و کسب یک امتیاز، شهرداری را با 3‌پله سقوط به رده 13 جدول فرستاد تا نحسی 13 دامن این تیم همدانی را بگیرد. اکنون مدیران شهرداری باید تصمیم بگیرند که آیا با جمشیدیان می‌توان ادامه داد یا این تیم در تعطیلات نوروزی باید آبستن حوادث باشد.

تیم شهرداری در 8 بازی نیم فصل دوم تنها یک پیروزی و یک تساوی کسب کرده و با قبول 6 شکست عملاً جایگاه خود در نیم فصل نخست را از دست داد و روزبه‌روز به انتهای جدول نزدیک شد و اکنون تنها 8 امتیاز با انتهای جدول فاصله دارد که این تضمینی برای بقا نیست و شهرداری کابوس سقوط را در بالای سر خود احساس می‌کند.

شهرداری که می‌توانست در تقابل با 2 تیم پایین جدولی چوکا و خوشه طلایی به امتیازات حساسی برسد و تیغ انتقادات را از خود دو رکند با قبول شکست خانگی پرونده خود را با شکست در سالجاری بست و اکنون مسئولان شهرداری که تصمیم‌گیری واحدی ندارند باید به جمع بندی برسند که آیا می‌توان با این کادرفنی لیگ را ادامه داد یا باید به دنبال یک مربی دیگر بگردند تا خود را در لیگ یک حفظ کنند.

مدیران باشگاه سکوت اختیار کرده‌اند و ‌نسبت به تعبیرات احتمالی واکنشی نشان نداده‌اند و این درحالی است که این تیم پس از چند روز تعطیلی باید تمرینات خود را برای بازی در روز 9 فروردین ماه سال آینده و مسابقه با استقلال ملاثانی در جهنم اهواز آماده‌کند.

اما در دیگر دیدارهای این هفته این رقابت‌ها تیم شمس آذر قزوین در تهران به مصاف سایپا رفت که در این دیدار خودروسازان به برتری 2 بر یک دست یافتند تا همچنان در صف مدعیان صعود باقی بمانند و شمس آذر نیز که با اختلاف 11 امتیازی همچنان بخت نخست صعود به شمار می‌رود، اما اگر این شکست‌ها برای شاگردان سعید دقیقی تداوم داشته‌باشد روزهای سختی را در پایان فصل خواهد داشت.

تیم دوم جدول استقلال خوزستان در شهر جم تیم پارس جنوبی را 2 بر یک مغلوب کرد تا همچنان شانس خود را برای صعود حفظ کند. خیبر خرم‌آباد و دیگر مدعی صعود در مصاف با خلیج فارس ماهشهر ابتدا غافلگیر شد و عقب افتاد اما در نهایت 3 بر یک به پیروزی رسید تا همچنان در کورس رقابت برای صعود باقی بماند.

تیم فجر سپاسی نیز که آرام آرام خود را به جمع مدعیان نزدیک می‌کند با 3 گل تیم نگون بخت چوکا را با شکست بدرقه کرد. تیم چادرملو اردکان که چراغ خاموش خود را به بالای جدول رسانده‌است این هفته تیم ون پارس نقش جهان را در اصفهان با 2 گل مغلوب کرد و جایگاه خود را در بالای جدول حفظ کرد. تیم استقلال ملاثانی در دریای بابل غرق شد و مقابل دریای کاسپین 4 بر یک مغلوب گشت تا دریا با این پیروزی به بقا در لیگ امیدوار باشد و استقلالی‌های ملاثانی کابوس سقوط را احساس کردند و در نهایت تیم شهرداری آستارا با 2 گل آرمان گهر سیرجان را شکست داد تا با کسب 3 امتیاز امیدوار به بقا باشد.

با گذشت 26 هفته از رقابت‌ها جدال بین تیم های بالای جدول و پایین جدول حساس‌تر شد. در بالای جدول شمس آذر خرج خود را با اختلاف 11 امتیازی از دیگر تیم‌ها جدا کرده‌است اما 3 تیم 41 امتیازی سایه به سایه شمس آذر پیش می‌روند.

استقلال خوزستان، خیبر خرم آباد و سایپا تهران رقابت فشرده‌ای را برای صعود با هم دارند، ضمن آنکه فجر سپاسی با 39 و چادرملو با 38 امتیاز نیز نیم نگاهی به تحولات جدول و رساندن خود به صف مدعیان دارند.

اما در انتهای جدول نیز رقابت داغ و فشرده است. 2 تیم خلیج فارس ماهشهر با 20 و چوکای تالش با 17 امتیاز بیش از هر تیمی خطر سقوط را احساس می‌کنند اما شهرداری آستارا با 24 ، آرمان گهر و شهرداری همدان با 25 و دریای کاسپین با 26 امتیاز فانوس به دست در انتظار بازی‌های باقی‌مانده هستند و در منطقه خطر قرار دارند.

هفته بیست‌وهفتم این رقابت‌ها چهارشنبه 9 فروردین ماه 1402 دنبال خواهد شد که شهرداری همدان در اهواز در دیداری سخت باید به مصاف استقلال ملاثانی برود و در حساس ترین بازی شمس آذر در قزوین میزبان خیبرخرم‌آباد خواهد بود و در اردکان چادرملو از سایپا پذیرایی می‌کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.